katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia Proglas na přelomu rokuVysílání Radia Proglas v týdnu od 29. 12. 2014 do 4. 1. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
ve středu 31. prosince v 16.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 1. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni-Borech, v pátek 2. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni-Borech.

Ve dnech 29. prosince až 2. ledna zveme k našemu mimořádnému vysílání z Evropské pouti důvěry, která se letos koná v Praze. Mladí lidé z celého světa zde prožijí přelom roku, setkání pořádá komunita Taizé. Programu se účastní také redaktoři Proglasu Luděk Strašák a manželé Ambrožovi. Chcete-li, nalaďte si živé vysílání z Prahy: v pondělí 29. prosince od 16.30, v úterý 30. prosince v 13.05 a od 18.15, na Silvestra od 20.00 a ve čtvrtek 1. ledna znovu ve 13.05 a také v 19.15. Mimo tato živá studia, která přinesou reportáže z dílčích programů a bezprostřední ohlasy a příběhy účastníků setkání, nabídneme i dva přenosy společných modliteb. V úterý 30. prosince v 18.55 a ve čtvrtek 1. ledna v 18.00. Ohlédnutí za Evropskou poutí důvěry na zemi pak odvysíláme v pátek 2. ledna v pořadu Všimli jsme si v 16.00.


V další části vzdělávacího cyklu Církevní dějiny v zrcadle času se budeme věnovat dění v katolické církvi v době, která následovala po tzv. Pražském jaru, tedy času, kdy existovala naděje na uvolnění politického napětí. Po období naděje však přichází rok 1968 a nastupující léta normalizace. Jak se tyto události projevily v životě církve a jak na ně reagoval papež Pavel VI.? Dozvíte se v pondělí 29. prosince od 16.00.

V pořadu ostravského studia se v úterý 30. prosince ve 22.00 budeme věnovat autismu. V Havířově, nedaleko kostela svaté Anny, se nachází Poradenské středisko pro rodinu a dítě. Slouží především rodičům s postiženými dětmi. O jeho činnosti hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s vedoucí střediska Renátou Vališovou, která se blíže zaměří na problematiku autismu u dětí.

Dvaadevadesátiletá paní Marta, obyvatelka Domova pro seniory na Ohradě ve Vsetíně, se pustila společně se svými kolegyněmi do odvážného projektu. Rozhodly se, že budou vydávat nejen pro své spolubydlící miničtvrtletník. Marta Hrachovcová se stala jeho šéfredaktorkou a byla tak bezpochyby nejstarší novinářkou široko daleko. Opakování rozhovoru uvedeme ve středu 31. prosince v pořadu Vítejte, senioři! od 9.30.

Úcta, důvěra i zbožnost – to vše se ve vztahu k Panně Marii objevuje v lidových písních. Na tyto aspekty se zaměří Folklorní okénko ve čtvrtek 1. ledna na svátek Matky Boží. Zachytíte od 16.55.

Ve čtvrtek 1. ledna přineseme zamyšlení profesora Ctirada Václava Pospíšila o Panně Marii. Naladíte už ve 21.30.

Každý první pátek v měsíci se v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze konají Adorace a modlitby za rodiny, za nová duchovní povolání a za věrnost všech. Pořad Živě z Prahy vás v pátek 2. ledna na tuto pravidelnou modlitební akci pozve. Pozvání přijala jedna z hlavních organizátorek sestra Anežka a boromejka sestra Bohuslava. Naladíte od 9.30.

Reportáž z Evropských dnů důvěry, které letos proběhnou v Praze, nabídneme v pořadu Všimli jsme si v pátek 2. ledna v 16.00.

Číhošťský zázrak - událost, kterou není třeba příliš představovat. Rozhovor s básníkem a publicistou Milošem Doležalem pojednává o jeho hlavním aktérovi - knězi Josefu Toufarovi, za jehož působení v Číhošti k údajnému tajemnému pohybu křížku na oltáři došlo. Kdo byl P. Josef Toufar? Jaká byla jeho cesta ke kněžství a co ho formovalo? Jaké jsou vzpomínky jeho současníků? Odpoví pořad z cyklu Dotýkání světla v pátek 2. ledna ve 22.00.

Ohlednutí se za rokem minulým a něčím navíc nabízí pořad TWR Na sobotní frekvenci Proglasu. Vlastimil Kolegar bude hovořit s doktorkou psychiatrické poradny Zuzanou Kasalovou v pořadu s datem 3. ledna v čase od 8.00.

Exhortaci papeže Františka Evangelii gaudium představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 4. ledna ve 13.20.

Vzpomínky tajně vysvěceného kněze – to je podtitul rozhovoru s P. Janem Rybářem, který uvedeme v cyklu Křesťan a svět v neděli 4. ledna v 17.00.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest