katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 16. 2. 2015 do 22. 2. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 17. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače, přátele Proglasu; ve středu 18. února (Popeleční středa) v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích; ve čtvrtek 19. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 20. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 22. února v 9.00 z duchovního centra v Brně-Lesné.


Tip Proglasu. O Popeleční středě, 18. února, dojde k několika programovým změnám. V 15.00 se můžete připojit k pobožnosti křížové cesty, ihned po jejím skončení zařazujeme poselství papeže Františka k letošní postní době. V 16.00 nebudeme vysílat Rozhlasové městečko, ale naladíte předpremiéru postního cyklu Pojď za mnou!, v němž se zabýváme lidskými projevy Ježíše Krista, v první části konkrétně jeho poslušností. Folklorní okénko se v 16.55 ohlédne do předvelikonočního kalendáře našich předků. V 18.00 nabízíme přímým přenosem mši svatou. Ve 22.30 naladíte pořad zaměřený na začínající postní dobu. Jak využít tuto příležitost, jak se připravit na velikonoční triduum, jaký půst si uložit a co je vlastně jeho cílem? Na tyto otázky odpoví P. Damián Jiří Škoda.

Čtvrtý díl vzdělávacího cyklu O katechezi od Adama přiblíží, jak vypadá adekvátní lidská odpověď na Boží sebesdílení a sebedarování vrcholící v Ježíši Kristu. Zjistíme, že se jedná o svobodný a odpovědný úkon víry. Naladíte v pondělí 16. února od 16.00.

Jak je to s výživou miminek, která se narodí předčasně? Jaké mají šance a co se daří v péči o ně docílit? K rozhovoru pozve Adriana Růžičková doktorku Magdalenu Chvílovou-Weberovou, která pracuje jako primářka Neonatologického oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě. Poslouchejte v Kafemlýnku v úterý 17. února od 9.30.

Eva Štixová se narodila během druhé světové války a první roky svého života strávila v koncentračním táboře v Terezíně. Nyní, jako předsedkyně Židovské obce v Plzni, je zodpovědná za zachování židovské kultury a tradic nejen v tomto městě, ale v celém západočeském regionu. Rozhovor s Evou Štixovou uvedeme v úterý 17. února ve 22.00.

Na Popeleční středu jsou známy obřady „utopení“ pištce, zakopávání dud, houslí či basy nebo zapřahání svobodných dívek do pluhu. Také následující období je spojeno s již téměř zapomenutými lidovými obřady. Folklorní okénko ve středu 18. února slibuje na vlnách Proglasu výběr z vynikajících nahrávek českých lidových muzik a nahlédnutí do předvelikonočního kalendáře našich předků. Poslouchejte od 16.55.

Opavské centrum pro rodinu slouží rodinám - a nejen jim - již dvacet let. Na jeho nesmělé počátky zavzpomínají a dnešní bohatou činnost představí manželé Dostálovi. Poslouchejte ve čtvrtek 19. února ve 22.00.

V relaci Všimli jsme si v pátek 20. února se budeme věnovat začínající postní době. Uslyšíte nejen o jejím smyslu, ale také o některých akcích, které pravidelně během postu probíhají – například postní almužna či duchovní obnovy. Naladíte v 16.00.

Ježíš z Nazareta vykoupil člověka i svým ukázkovým životem. Kdo žije jako Kristus, dojde spásy. Dotýkání světla v postní době proto věnujeme zamyšlení nad lidskými projevy Ježíše a jeho chováním. Poprvé se v pátek 20. února ve 22.00 zaměříme na Ježíšovu poslušnost, kterou mimo jiné projevil přijetím křtu a odmítnutím ďáblových pokušení.

Některé vnímáme více, některé méně. Za přestoupení některých nás trestá stát, za nerespektování jiných neseme třeba šrámy na těle. Jde o zákony. Zákony mají paragrafy, život má pravidla. Jaká pravidla máme poslouchat? To je základní otázka rozhovoru Vlastimila Kolegara a misionáře Antonína Váhaly, který se přistěhoval do Olomouckého kraje z USA. Pořad Na sobotní frekvenci Proglasu z produkce TWR naladíte 21. února od 8.00.

Manželé Slámovi zasvětili svůj profesní život péči o umírající. Ondřej je lékařem v paliativní ambulanci Masarykova onkologického ústavu v Brně, Regina je vedoucí lékařkou v Hospicu sv. Alžběty. Proč se jako lidé středního věku snaží orientovat právě na umírající? A co jim jejich práce přináší? Poslechnete si v cyklu Mezi slovy v sobotu 21. února ve 22.10.

Co všechno musí vytrpět lidé, kteří chtějí pomáhat trpícím? Nad odpovědí se zamýšlí doktorka Taťjána Horáková, prezidentka Mezinárodní humanitární organizace lékařů na pomoc raněným a nemocným dětem ve válečných oblastech. Rozhovor s ní naladíte v rámci cyklu Křesťan a svět v neděli 22. února v 17.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest