katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 15. 6. 2015 do 21. 6. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 16. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve čtvrtek 18. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 19. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 21. června v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V Kafemlýnku se v úterý 16. června podíváme se zblízka na pojem racionální výživa a zkusíme se zorientovat v oblasti stravy, která je v poslední době přeplněná různými módními trendy. Hostem pořadu bude od 9.30 Helena Velichová z Ústavu Gastronomie Vysoké školy obchodní a hotelové.

Zahraniční projekty Diecézní charity Plzeň pomáhají již mnoho let dětem v Jižní Americe. O konkrétní podobě pomoci hovoří v úterý 16. června ve 22.00 vedoucí těchto projektů Pablo Chacón Gil.

V pořadu Hrajte, kapely! si ve čtvrtek 18. června poslechnete sestřih záznamu z Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2011. V prvním díle záznamu si poslechnete písně v podání Blatničky, Svárovanky a Šarovce. Naladíte v 16.55.

Ostravsko-opavská diecéze je jedinou diecézí v České republice, která má dvě katedrály. V Ostravě je to katedrála Božského Spasitele, v Opavě pak konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie. Nejen o její historii hovoříme v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 18. června ve 22.00 s duchovním správcem opavské farnosti P. Janem Czudkem.

Podtitul magazínu Živě z Prahy v pátek 19. června zní Sendvičová generace. Jedná se o označení pro generaci lidí, která se stará o své nesamostatné děti a současně své staré rodiče. Jaké problémy to přináší a s čím vším se musí tito lidé potýkat? Dozvíte se od 9.30 od Michaely Sladké, tiskové mluvčí organizace Život 90.

V týdeníku Slyšte, lidé! se v sobotu 20. června budeme věnovat novinkám ze slovenského jazzu. Představíme si pianistu Pavla Morochoviče a jeho trio, zpěváka Andyho Beleje nebo saxofonistu a skladatele Nikolaje Nikitina. Zpívat nám bude Hanka Gregušová a dostane se i na ukázky mezinárodní spolupráce, jako je například slovensko-černohorsko-brazilské trio The Cigarette After. Zachytíte v 19.15.

Pokud se řekne kineziologie, asi nebude mnoho lidí, kteří by věděli, o co kráčí. Ano, to je přesné. Jde o kráčení, přesněji chůzi. V cyklu Mezi slovy se v sobotu 20. června budeme bavit s Martinem Zvonařem, který se zaměřuje na studium věd o pohybu člověka (antropomotoriku a biomechaniku). Zachytíte ve 22.10.

Nová kniha Pobořený chrám Jitky a Petra Vytrvalích líčí skutečný příběh manželství, ohroženého pornografií. Z produkce nakladatelství Paulínky se s ní seznámíte v neděli 21. června ve 13.20 v Knihovničce Proglasu.

Hostem pořadu Křesťan a svět je literární vědkyně Marie Škarpová. Mezi její hlavní zájmy patří výzkum barokních kancionálů a ediční práce s písemnými památkami barokní doby. Jak se snoubí její profese s hlubokou osobní vírou, která byla formována na tradičním valašském venkově? Co mohou říct památky barokní doby křesťanovi dneška? A jak se dívá na rozdíly mezi jednotlivými denominacemi? Odpovědi nabídneme v neděli 21. června od 17.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest