katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 22. 6. 2015 do 28. 6. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 23. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 25. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 26. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech; v neděli 28. června v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Tip Proglasu. O víkendu (27. – 28. června) vyvrcholí ve Strážnici jubilejní 70. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Proglas vám z této akce nabídne několik přímých přenosů. V sobotu 27. června v 9.00 odvysíláme pořad Vyšla hvězda na kraj světa s písněmi ze sbírky Františka Sušila. V 18.00 pak pořad Domovina o lidových tradicích národnostních menšin v naší republice. Během sobotního odpoledne se celkem ve třech blocích přihlásí také naše živé studio nabízející rozhovory s organizátory, účinkujícími a návštěvníky festivalu. Poslouchejte po 13.00, ve 14.15 a od 16.30. O programových změnách souvisejících se strážnickým festivalem se dozvíte na našich internetových stránkách nebo v mediální příloze Katolického týdeníku.

Soutěž o šest knížek pro rodiče i jejich děti k ukrácení volného času, tipy, co dělat o prázdninách a kam vyrazit. To vše na vás čeká v Kafemlýnku v úterý 23. června, kdy se od 9.30 sejdou všechny ty redaktorky, které stály u jednoho mikrofonu po celý rok.

Červnový magazín Barvínku vysíláme v úterý 23. června od 16.00. Ohlédneme se za misijní poutí dětí, navštívíme další ze sta českých nej, poslechneme si CD Scholičky z Mistřína a naučíme se další deskovou hru.

O společenství mládeže Vavřineček uslyšíte v pořadu studia Vojtěch v úterý 23. června od 22.00. Svazek mladých lidí z Jilemnicka, kteří chtějí dobře využít svého času společně s ostatními a nechtějí zkazit žádnou legraci, spojuje víra v Boha nebo její hledání. Ta je též důvodem, proč se společenství schází. Drží se totiž výroku z Písma: „Kde jsou dva nebo tři ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich“. Více prozradí pořad z dílny redaktora Martina Weisbauera.

Rozhovor s Jindřichem Miklasem o cestování a poutích, které jsou nejen prací, ale i životním posláním, naladíte v pořadu Živě z Prahy. V pátek 26. června od 9.30.

V červenci budou v Číhošti uloženy do hrobu ostatky P. Josefa Toufara, mučedníka komunistické totality. Této události se věnujeme v pořadu Všimli jsme si v pátek 26. června v 16.00.

Českou republiku opakovaně navštěvuje jezuita Jozef Augustyn, u nás známý především jako autor duchovní literatury. Zaměřuje se na duchovní růst, duševní zdraví, život v zasvěcení i rodinný život. V rozhovoru, který nabídneme v pátek 26. června v cyklu Dotýkání světla, se zaměříme na problematiku předávání víry dětem a na otázku, do jaké míry je to možné nebo nemožné v reálném světě rodičů z masa a krve. Poslouchejte od 22.00.

Hosty pořadu Křesťan a svět budou paní Ludmila Jaroňová a její dcera Vlaďka Machová. V neděli 28. června od 17.00 vám v rozhovoru přiblíží, jak se v jejich rodině předává víra z generace na generaci.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest