katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 29. 6. 2015 do 5. 7. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 29. června v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně; v úterý 30. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 2. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 3. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v neděli 5. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni-Borech.

Tip Proglasu. V sobotu 4. července nabídneme v několika blocích během celého dne mimořádné vysílání ze Dnů lidí dobré vůle. Tato akce se již tradičně koná na moravském poutním místě Velehrad před slavností sv. Cyrila a Metoděje. Těšit se můžete na rozhovory s osobnostmi duchovního i kulturního života, poutníky, kteří na Velehrad zavítají, nebo na reportáže z dílčích programů Dnů lidí dobré vůle. Poslouchejte v sobotu v 11.05, 13.30, 17.00 a 18.30. Ve 21.05 vás pozveme k modlitbě večerních chval z velehradského areálu.

V pondělí 29. června v 16.00 naladíte závěrečnou část seriálu Husovská dilemata, ve kterém prof. Ctirad V. Pospíšil představoval témata své knihy vydané u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.

S Josefem Bartoněm se zastavujeme nad některými etapami vývoje Moderního českého biblického překladu. K poslechu nabízíme v pondělí 29. června od 22.00.

V Kafemlýnku 30. června představíme myšlenkovou koncepci „sociální dělohy“ rodinných poradců Vladislava Chvály a Ludmily Trapkové podle knižního titulu Žena a muž v rodině. A pozveme vás k povídání o říjnové biskupské synodě věnované právě tématu rodina. Nebude chybět ani tip na putování po hradech a zámcích v deštivém počasí. Poslouchejte od 9.30.

V úterý 30. června ve 22.00 se setkáte se studentkou etnologie Veronikou Pospíšilovou, která rozběhla a zrealizovala projekt na výstavbu školy v jedné kambodžské vesnici. Pořad jihočeského studia nese podtitul Pohádka o hvězdicích a škola v Kambodži.

V neděli 14. června v 15.00 proběhlo slavnostní otevření Boromejské zahrady v Brně. V ní se budou konat letní příměstské tábory, výukové programy pro děti i dospělé nebo bylinkové dílny. Už dnes zahrada slouží široké veřejnosti, která si na pronajatých vyvýšených záhoncích pěstuje ovoce, zeleninu i květiny. S námi se tam můžete podívat také! Ve čtvrtek 2. července od 22.00.

Pořad Živě z Prahy o prázdninách vysílat nebudeme. Místo něj naladíte v pátečním dopoledni seriál o evropských křesťanských osobnostech. V pátek 3. července v 9.30 se věnujeme životu a dílu Abbé Gregoira.

V pátek 3. července nabídneme v rámci Všimli jsme si pořad k letošnímu jubileu 600 let od upálení Mistra Jana Husa. O významu této osobnosti české historie, jeho díle, ale i o akcích, které se u této příležitosti v naší zemi konají, hovoříme od 16.00.

Alexandra Polarczyk vystudovala operní zpěv na ostravské konzervatoři. Angažmá v divadle ji ale nenaplňovalo. V té době objevila duchovní písně a chorály středověké abatyše Hildegardy z Bingen a jak sama říká, úplně jim propadla. O tom, jaká byla její cesta k Hildegardě, jak vypadá a co vyžaduje samotná interpretace jejího díla, uslyšíte v pořadu Oktáva v pátek 3. července v 16.55.

V pátek 3. července nabídneme první část vzdělávacího seriálu o Mistru Janu Husovi. U příležitosti výročí 600 let od jeho upálení se budeme s různými osobnostmi zabývat touto mimořádnou postavou našich dějin. V prvním dílu nabídne svůj pohled biskup František Radkovský. Naladíte ve 22.00.

Autorka dokumentu z cyklu Mezi slovy Alžběta Prudilová se před půl rokem rozhodla odjet na šest měsíců do Jižní Ameriky. Jejím cílem nebylo cestovat a užít si půl rok volna, ale strávit nějaký čas s dětmi alkoholiků a drogově závislými. Pracovala jako dobrovolník v komunitě a škole, které v chudé části brazilského Alagoinhas v 60. letech založili bratři z Taize. Své dojmy a zážitky zaznamenala v autobiografickém dokumentu, který uslyšíte v sobotu 4. července ve 22.10.

P. Milan Vavro je knězem je od roku 1991. V současné době je děkanem ve Slavkově u Brna. Za jeho působení se ledacos změnilo nejenom v samotné slavkovské farnosti. Rozhovor si poslechnete v cyklu Křesťan a svět v neděli 5. července v 17.00.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest