katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 7. 7. 2015 do 12. 7. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 7. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve středu 8. července v 19.00 mši svatou ze zahájení Katolické charismatické konference, z brněnské katedrály na Petrově; ve čtvrtek 9. července v 16.45 mši svatou z KCHK; v pátek 10. července v 16.45 mši svatou z KCHK; v sobotu 11. července v 16.45 mši svatou z KCHK; v neděli 12. července v 11.00 mši svatou z KCHK.

Tip Proglasu. Ve dnech 8. až 12. července se na brněnském výstavišti koná už 25. ročník Katolické charismatické konference. Ve čtvrtek, pátek i sobotu se můžete těšit také na vysílání živého studia – rozhovory s účastníky, hosty, i organizátory nebo reportáže z jednotlivých částí programu a z paralelní dětské konference. Podrobné informace o konkrétních vysílacích časech najdete na našich internetových stránkách nebo v mediální příloze Katolického týdeníku.

Na letošní prázdniny jsme v Kafemlýnku opět připravili školu pro rodiče a budeme se v ní věnovat výchově dětí v rodině. V prvním dílu s otcem Rudolfem Smahelem zjistíme, co vlastně je výchova, kdo se na ní podílí, čemu se věnovat a čeho se vyvarovat, jak dítě přijmout. Kromě toho přidáme i letní pozvánky na akce a také soutěž o knížky pro odpočinek i dlouhou chvíli. Zachytíte v úterý 7. července od 9.30.

Šestisté výročí smrti Mistra Jana Husa si lidé na řadě míst připomínají celý rok. Mladí z Brna v této souvislosti obnovili třináct let starý muzikál Kazatel, který o osobnosti a kazatelské činnosti středověkého reformátora pojednává. Komorní zpracování původní hry uvádí sbor Církve československé husitské z Brna-Židenic a Základní umělecká škola Brno-Veveří. Reportáž z něj vám nabídneme v úterý 7. července ve 22.00.

Živě z Katolické charismatické konference vysíláme také pořad Všimli jsme si v pátek 10. července od 16.00 (do 16.45).

V pátek 10. července nabídneme druhou část vzdělávacího seriálu o Mistru Janu Husovi. Při příležitosti šesti set let od jeho upálení se budeme s různými osobnostmi zabývat touto mimořádnou postavou našich dějin. Svůj pohled nabídne ve 22.00 režisér Jiří Strach.

Hudební pořad Slyšte, lidé! jsme tentokrát sestavili ze současných nahrávek světových i evropských trumpetistů. Slovo dostane například Paolo Fresu z Itálie, Mathias Eick z Norska, Verneri Pohjola z Finska, Theo Crocker ze Spojených států a zahraje nám i jeden český hudebník - Jan Hasenöhrl. Poslouchejte v sobotu 11. července v 19.15.

V rámci cyklu Mezi slovy se v sobotu 11. července vrátíme do doby 30. a 40. let, abychom připomněli události druhé světové války. Nedávné výročí konce konfliktu vzpomínáme jako významný historický mezník, hosté rozhovoru si ale celou etapu v sobě nesou jako nedílnou součást dětství a dospívání. Jaké byly a jsou v jejich jedinečném pohledu ona léta? Jak se jim žilo na Šumavě, kterou ze dne na den rozdělil Hitler na území patřící k Říši - Sudety a oblast Protektorátu Čechy a Morava? Rozhovor s pamětníky nazvaný Na Šumavě za okupace si poslechněte ve 22.10.

V Knihovničce Proglasu v neděli 12. července ve 13.20 představíme práci německého jezuity Williho Lamberta, která vyhodnocuje klíčové téma modlitby v díle německého romantického filozofa Franze von Baadera.

Thajeb Abdul Rahman je muslim, pochází z Indonézie a v České republice žije už dvaapadesát let. Rozhovor s ním naladíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 12. července od 17.00.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest