katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 13. 7. 2015 do 19. 7. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 14. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 16. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 17. července v 18.00 mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen; v neděli 19. července v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V pondělí 13. července uslyšíte ve 22.00 reportáž z Vrahovic na Olomoucku. Se členy Spolku za staré Vrahovice si projdeme vznikající místní arboretum, které již několik let nezištně budují.

Úterní Kafemlýnek s datem 14. července přinese druhou část cyklu o výchově s P. Rudolfem Smahelem. Od 9.30 představíme také letní číslo křesťanského internetového časopisu eTabita, různé knihy a ve vysílání uvítáme rovněž P. Jiřího Šlégra, ředitele horského duchovního centra Eljon ve Špindlerově Mlýně, který nás pozve na připravované akce.

Redaktorka Vlasta Klekerová se s mikrofonem vypravila do Krupky, starobylého hornického města na Teplicku. Toto místo patří vůbec k nejstarším nalezištím cínu ve střední Evropě. V pořadu, který odvysíláme v úterý 14. července, nastíníme ráz středověkého kutání a dotkneme se i života krušnohorských horníků. Více zjistíte v rámci relace z litoměřického studia od 22.00.

Denní stacionář Mraveneček v Opavě je ambulantní sociální služba pro osoby s kombinovaným postižením ve věku od jedenácti do pětatřiceti let. Posláním stacionáře je poskytování služeb směřujících k co možná nejvyššímu individuálnímu rozvoji a soběstačnosti každého uživatele. Na návštěvu stacionáře vás zveme ve čtvrtek 16. července ve 22.00.

Papež František se v první polovině července vydal na svůj rodný kontinent – do Jižní Ameriky. Apoštolská cesta vedla do tří zemí: Ekvádoru, Bolívie a Paraguaye. Jak návštěva v těchto státech probíhala, jaká byla poselství Svatého otce tamním lidem a jaká je vlastně jihoamerická církev? Dozvíte se v pořadu Všimli jsme si v pátek 17. července v 16.00.

Kým je pro mě Jan Hus? Na tuto otázku v pátek 17. července ve 22.00 večer odpoví herec a recitátor Alfréd Strejček.

V týdeníku Slyšte, lidé! vás v sobotu 18. července od 19.15 budeme zvát na jubilejní 30. ročník festivalu Folkové prázdniny do Náměště nad Oslavou. Představíme si některé z letošních bodů programu – slovenský projekt Ornamenty, norského houslistu Gjermunda Larsena, portugalskou skupinu Danças Ocultas, rakouskou skupinu Federspiel nebo Ivu Bittovou, která v Náměšti vystoupí společně se souborem Clarinet Factory. Folkové prázdniny budou probíhat od 25. července do 1. srpna.

Manželé Slámovi zasvětili svůj profesní život péči o umírající. Ondřej je lékařem v paliativní ambulanci Masarykova onkologického ústavu v Brně, Regina je vedoucí lékařkou v Hospicu sv. Alžběty. Proč se jako lidé středního věku snaží orientovat právě na umírající? A co jim jejich práce přináší? Uslyšíte v cyklu Mezi slovy v sobotu 18. července ve 22.10.

Knihu úvah teologa Michala Altrichtera, nazvanou Události ze života víry, představí v Knihovničce v neděli 19. července ve 13.20 Marie Blažková.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest