katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 27. 7. 2015 do 2. 8. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 28. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; ve čtvrtek 30. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 31. července v 18.00 mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen; v neděli 2. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Tip Proglasu. O odvaze – to je hlavní téma jubilejního 30. ročníku Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou, který probíhá od 25. července do 1. srpna. Vystoupí na něm interpreti z Rakouska, Kolumbie, Norska, Portugalska, Izraele, Irska, Jižní Afriky a dalších zemí a samozřejmě také spousta českých a slovenských umělců. Atmosféru festivalu se vám pokusí zprostředkovat naši redaktoři v živém studiu, které vysílá ve středu 29. a ve čtvrtek 30. července po 15.00. Pokud se festivalu zúčastníte osobně, můžete navštívit také naši rozhlasovou dílnu Rádia se nebojíme, kterou ve čtvrtek dopoledne povedou Milan Tesař a Luděk Strašák.

Jarmila Týnková, autorka knihy Breviář abstinující alkoholičky, pomáhá lidem stiženým závislostí na alkoholu; a nejen na něm. Závislost, které může propadnout každý z nás, je totiž jedna jediná, jak říká. Alkohol pak je jen jednou z mnoha oblastí, kde se závislost může dostat ke slovu. Rozhovor s Jarmilou Týnkovou uvedeme v pondělí 27. července od 22.00.

Na zámku a v podzámčí aneb jak se Školským sestrám sv. Františka nepodařilo prodat zámek – to je podtitul pořadu královéhradeckého studia, který naladíte v úterý 28. července ve 22.00. Vypravíme se do Hoješína u Seče, kde v romantickém loveckém zámečku sídlí Školské sestry svatého Františka. Dozvíme se, jak zámeček fungoval dříve, ale i proč ho sestry chtěly prodat a co všechno způsobil jeho neúspěšný prodej.

Čtyři srpnové dny bude Kyjov opět patřit lidovým tradicím a zvykům, bohatství a kráse krojů, písním a všem těm, kteří se o jejich zachování a šíření nejen doma starají. Co nabídne Slovácký rok 2015, který se koná ve dnech 13. - 16. srpna v Kyjově? To se dozvíte ve Folklorním okénku ve středu 29. července od 16.55.

Ve čtvrtek 30. července od 22.00 nabízíme k poslechu rozhovor s P. Tomasem van Zavrelem. Otec Tomas působí v několika šumavských farnostech teprve pár let, ale do povědomí věřících i laické veřejnosti se už zapsal velmi výrazně. „Já vždycky slíznu tu smetanu“, říká, ale pravdou je, že dokáže nadchnout pro společné dílo lidi z různých sfér společnosti. Díky jeho mimořádnému nadšení, manažerským schopnostem a snad můžeme říci i šarmu se tak v oblasti pohraničí výrazně rozvíjí život v církvi, kultuře i turistice zároveň.

Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble vznikl v roce 2008. Věnuje se interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Soubor si již vydobyl pevnou pozici na poli tzv. autentické interpretace staré hudby a řadí se mezi špičky ve svém oboru. Jeho uměleckou vedoucí je Barbora Kabátková, která bude hostem týdeníku Oktáva v pátek 31. července. Poslouchejte od 16.55.

Při příležitosti šesti set let od upálení Mistra Jana Husa se s různými osobnostmi zabýváme touto mimořádnou postavou našich dějin. V pátém dílu seriálu o Janu Husovi nabídne svůj pohled kardinál Miloslav Vlk a také Joel Ruml. Zachytíte v pátek 31. července 22.00.

Každý z nás, ať si to přizná nebo ne, se ve svém životě o něco opírá. Někdy je to praktická, někdy psychická, jindy duchovní opora. O Bohu, který o sobě nechal napsat Bibli, mezi lidmi kolují různé představy. Je Bůh berlička, opora, jho a moc? To je základní otázka pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu redakce TWR, jejímž hostem je pastor Evangelikálního společenství v Brně Jiří Míšek. Vysíláme v sobotu 1. srpna v 8.00.

Jiří Pavlica nazval v roce 2014 nové album Hradišťanu Vteřiny křehké a zařadil na ně písně s texty, které se vážou ke klíčovým okamžikům lidského života. I když jsou Vteřiny křehké uceleným dílem, v Pavlicově tvorbě najdeme více skladeb na podobná témata. A právě z nich jsme sestavili další vydání týdeníku Slyšte, lidé! Reprízu ze září minulého roku naladíte v sobotu 1. srpna od 19.15.

O lince důvěry Blansko budeme hovořit v cyklu Mezi slovy v sobotu 1. srpna ve 22.10. Uslyšíte, s čím lidé na linku důvěry nejčastěji přicházejí, jaké jsou hlavní příčiny krizových situací a jakým způsobem linka pomáhá.

Rakouský kněz P. Leo Maasburg strávil sedm let po boku blahoslavené Matky Terezy z Kalkaty. Nejen o její spiritualitě bude hovořit v pořadu Křesťan a svět v neděli 2. srpna od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest