katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 5. 10. 2015 do 11. 10. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 6. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu; ve čtvrtek 8. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 9. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích; v neděli 11. října v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V letošním roce si dvacet let své existence připomíná Salesiánské středisko mládeže v Brně-Líšni. Reportáž o pestré škále aktivit tamních salesiánů a jejich dobrovolníků odvysíláme v pondělí 5. října ve 22.00. Uslyšíte nejen o historii střediska, ale také o tom, co připravuje pro děti, mládež, maminky s dětmi i širokou veřejnost.

V Kafemlýnku v úterý 6. října budeme hledat odpověď na otázku: Jak předávat křesťanské hodnoty mladým? V rámci pořadu vás pozveme také na večerní setkání za zpěvů Taizé do Třebíče, představíme aktivitu Milion dětí se společně modlí a dáme recept na polévku z dýně. Kafemlýnek najdete ve vysílání Proglasu živě od 9.30.

Hrad Krakovec - nebo spíš první zámek u nás - byl místem, odkud se Jan Hus vydal na cestu do Kostnice. Ale také místem, na kterém se natáčel film Ať žijí duchové. Tuto zříceninu prozkoumáme v Barvínku s kastelánem Jiřím Sobkem. Poslouchejte v úterý 6. října od 16.00.

Vřesová studánka se nachází pod Červenou horou. Duchovní tradice na tomto nejvyšším poutním místě Moravy a Slezska sahá až do 17. století. Dnes ale Vřesovka připomíná poutní místo pouze vzdáleně. O její obnovu se opakovaně snažili mimo jiné akademický sochař Otmar Oliva, akademický malíř Jan Jemelka a architekt Miroslav Vochta. A zdá se, že se jim to ve spolupráci s dalšími konečně podaří. Reportáž z cyklu pořadů olomouckého studia U: zachytíte v úterý 6. října ve 22.00.

Pavel Wlosok je český pianista, skladatel, mistr zvuku a vysokoškolský učitel hudby, který žije ve Spojených státech. V pořadu Jak se vám líbí ve středu 7. října v 19.15 si představíme jeho aktuální album Alternate Reality, které natočil se svým triem a se saxofonistou Donnym McCaslinem.

Poradna Magdala realizuje projekt Tváře lásky zaměřený na prevenci obchodování s lidmi a násilí na ženách a na mužích. Je určen pro děti a mladistvé od dvanácti do šestadvaceti let vyrůstající v ústavní péči. Program i poradnu nám představí její vedoucí Šárka Martinovská a zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha Pavel Šimek. Pořad pražského studia uvedeme ve čtvrtek 8. října ve 22.00.

V pátek 9. října nabídne pořad Živě z Prahy rozhovor s Irenou Chřibkovou, dlouholetou ředitelkou Svatojakubského kůru v Praze. Od 9.30 budeme hovořit o tradici koncertů u sv. Jakuba a o Mezinárodní přehlídce varhaníků, která se tu každoročně koná.

V druhém díle v cyklu Dotýkání světla opět poznáváme duchovní program a aktivity, které řeholní sestry z Karmelu Edith Steinové nabízejí zejména studentům k prohloubení života modlitby. Hovoří karmelitka a teoložka Denisa Červenková. Naladíte v pátek 9. října ve 22.00.

V dokumentu z cyklu Mezi slovy otevřeme téma svátosti manželství. Se třemi manželskými páry budeme rozmlouvat o jejich vztahu, jeho začátcích a vývoji, o důležitosti tolerance a úcty k partnerovi, o předmanželských přípravách. Oslovili jsme i manželský pár a kněze, kteří snoubence na společný život připravují. Poslouchejte v sobotu 10. října ve 22.10.

Duchovní cesty českého ekumenismu – to je název publikace Roberta Svatoně, kterou přiblíží Knihovnička Proglasu v neděli 11. října ve 13.20.

O svém osobním životě a cestě ke kněžství bude P. Tomas van Zavrel vyprávět v rámci relace Křesťan a svět v neděli 11. října od 17.00. Jestliže vás zajímá, jak se nesmírně temperamentní a profesně velmi úspěšný mladý muž stane farářem, pak si nezapomeňte naladit rozhovor s titulem Bungee jumping s Bohem.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest