katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z vysílání Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 2. 11. 2015 do 8. 11. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 2. listopadu o Památce všech věrných zemřelých v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích; v úterý 3. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za naše zemřelé posluchače; ve čtvrtek 5. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 6. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně; v neděli 8. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V cyklu Společenství mládeže jako obraz života Boží Trojice se dostáváme na závěr. V poslední části hovoříme o společenství jako prostoru, ze kterého se šíří víra, a které nabízí prostor pro hlásání evangelia. Naladíte v pondělí 2. listopadu od 16.00.

V rámci seriálu Laudato si´ se budeme věnovat otázce, zda jsou vědci v názorech o příčinách oteplování planety jednotní. Zamýšlet se budeme nad tím, jaké důsledky bychom nesli v případě pokračujícího trendu těžby fosilních paliv a nad možnostmi alternativního využívání obnovitelné energie. S jak vážným problémem se lidstvo potýká? Podaří se zastavit oteplování na dvou stupních Celsia? Co se stane v případě, že se nám to nepodaří? Jak vážný problém představuje tání ledovců v Arktidě a zvyšování hladiny oceánů v důsledku oteplování? Dozvíte se v pondělí 2. listopadu ve 22.00.

PASPoint APLA - poněkud záhadná zkratka skrývá nedávno vybudované poradenské centrum v Brně, které pomáhá všem, kdo potřebují informace a pomoc pro děti s nějakou poruchou autistického spektra. PASPoint v Brně vznikl jako součást APLY - Asociace pomáhající lidem s autismem. Co konkrétně tu rodiče najdou? A jaká pomoc se jim nabízí? Na to odpoví v úterním Kafemlýnku 3. listopadu ředitel centra Tomáš Doležel. Vysíláme od 9.30.

Jednou ročně se Svatý Kopeček u Olomouce promění ve velmi rušné místo. A nejde o přestupek. Připutovali totiž Romové, aby se společně modlili a následně to taky řádně oslavili. Poslechněte si reportáž z této pouti v cyklu pořadů U: olomouckého studia v úterý 3. listopadu od 22.00.

Už jste navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm? V letošním roce slaví devadesát let své činnosti. Zveme vás na poslechovou prohlídku do jeho jednotlivých areálů, abyste se alespoň na chvíli mohli ocitnout ve valašských dobách dávno minulých. Nalaďte si Folklorní okénko ve středu 4. listopadu od 16.55.

Na přelomu července a srpna tohoto roku se v Japonsku uskutečnilo celosvětové setkání skautů. Zážitky z cesty a pobytu, ale i dojmy z návštěvy Hirošimy sdělí skauti Adam Pracný a Ondřej Gonsorčík. Pořad ostravského studia naladíte ve čtvrtek 5. listopadu ve 22.00.

Hostem pořadu Živě z Prahy je v pátek 6. listopadu František Tichý, ředitel pražské Přírodní školy a františkánský terciář. Budeme si povídat o životě gymnázia, výpravách do přírody, sjíždění řek i objevování zapomenutých vesnic v pohraničí. Zveme vás do školy, o které se říká, že „z chlapců dělá chlapy a z dívek také“. Poslouchejte od 9.30.

Oktáva v pátek 6. listopadu nabídne exkluzivní rozhovor s klavíristou Markem Kozákem, který se v letošním ročníku Chopinovy Varšavy probojoval mezi dvacet nejlepších klavíristů celého světa. Zachytíte v 16.55.

Kaczi je písničkářka z Palkovic u Frýdku-Místku, vítězka moravskoslezského kola Porty 2015. V pořadu Jak se vám líbí vystoupí živě ve studiu Proglasu se svou kapelou v pátek 6. listopadu od 19.15.

Aktuální uprchlická vlna vyvolala potřebu hovořit o problémech migrace, bezpečnosti a soužití odlišných kultur. V sérii příspěvků, ve kterých hovoříme s cizinci žijícími v ČR a s lidmi, kteří těmto lidem pomáhají anebo mají k tématu co říci, přinášíme další záznam další besedy z cyklu Bez obav? v sobotu 7. listopadu ve 22.10. Hosty budou: Ruska Ksenia Stetsenko, která v ČR studuje, a Agnieszka Zogata Kush původem z Polska, která se tématu migrace dlouhodobě věnuje a vyučuje na Palackého univerzitě a Vyšší odborné škole CARITAS v Olomouci.

Druhý díl knihy Podepsána Charlotte, kterou jste měli možnost slyšet ve Čtení na pokračování, se jmenuje Kde jsi, Élizabeth? Další román Sophie de Mullenheim představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 8. listopadu ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest