katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 9. 11. 2015 do 15. 11. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 10. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za naše nemocné posluchače; ve čtvrtek 12. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze; v pátek 13. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích; v neděli 15. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V prvním dílu nového vzdělávacího cyklu Islám – znamení doby představíme osobnost hlavního proroka tohoto náboženství – Mohameda. Zmíníme se také o kontextech jeho doby, geopolitické situaci a prorokových metodách hlásání. Hostem pořadu je doktor teologie Jaroslav Franc. Zachytíte v pondělí 9. listopadu od 16.00.

O nadměrné produkci odpadu a možnostech jeho opětovného využití budeme v seriálu Laudato si´ hovořit s vedoucím poradny ekologického institutu Veronica Petrem Ledvinou. Jak můžeme přispět ke snižování produkce odpadů? Jak je můžeme opětovně využívat? Jak dlouhá je ještě cesta k cyklickému modelu produkce, k níž vyzývá papež František? Nad otázkami se budeme zamýšlet v pondělí 9. listopadu ve 22.00.

Probošt litoměřické kapituly Jiří Hladík s nadhledem vypráví o očistci, jak jej chápali lidé v době barokní. Smrt pro ně byla sice bolestnou, ale natolik běžnou záležitostí, že se s ní vypořádávali rychleji a pouta k zesnulým byla pevnější, protože naděje na krásné nebe byla samozřejmá. Pořad litoměřického studia naladíte v úterý 10. listopadu ve 22.00.

Noemiracles je mladá křesťanská skupina z Třinecka v čele se zpěvačkou Noemi Bocek. Kapela letos vystoupila na festivalu United ve Vsetíně. Právě tam vnikl rozhovor, který naladíte v deníku Jak se vám líbí ve středu 11. listopadu v 19.15.

Pátek třináctého je dnem, který mnozí z nás nemají rádi. Přitom ani pořádně nevíme proč. Také se traduje, že rozbité zrcadlo přináší 7 let smůly, stejně jako černá kočka přes cestu. O tom, kde končí víra a začíná pověra, diskutujeme v pátek 13. listopadu od 9.30 s docentem Pavlem Hoškem z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Světově proslulý pěvec Adam Plachetka bude hostem Oktávy v pátek 13. listopadu, která je již čtvrtým zastavením cyklu Roman Válek představuje hosty. Naladíte v 16.55.

Hosty misijní kavárny Őde v Olomouci budou tentokrát Mexičanka a Ukrajinka. Roxana Gonzalez Lopez se přivdala do ČR asi před čtyřmi roky. Střídavě u nás a v Mexiku vychovává svého syna, který se narodil v Česku. Připravuje se pomalu na to, že bude tady trávit stále více času, jakmile syn začne chodit do školy. Proto se učí intenzivně česky a využívá pomoci Oleksandry Burdové. Ta je sice z Ukrajiny, ale ve spolku Žebřík pomáhá cizincům s integrací do české společnosti. Záznam z další besedy z cyklu Bez obav? naladíte v sobotu 14. listopadu ve 22.10.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest