katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 16. 11. 2015 do 22. 11. 2015

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 17. listopadu v 10.00 mši svatou z chrámu Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka; ve čtvrtek 19. listopadu v 17.30 mši svatou z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla za uprchlíky; v pátek 20. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích; v neděli 22. listopadu v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Šestadvacet let žijeme ve svobodné společnosti, dvacet let vysílá Radio Proglas. Co nám tyto roky přinesly? Čemu jsme se naučili? V Noční lince budeme v pondělí 16. listopadu od 22.30 vzpomínat na uplynulá léta společně s Marií Blažkovou.

Po smrti proroka ztratili muslimové autentického vykladače Koránu. Bylo tedy nutné najít způsob, jak řešit rozmanité životní události, které Korán neřeší anebo se jim nevěnuje podrobně. Mohamed byl podle muslimů správně vedený člověk a proto jsou jeho názory, výroky a jednání normami pro správný život. Díky tomuto předpokladu má islám bohaté sbírky tzv. hadísů, které se odvolávají na prorokovo myšlení a jednání. Dohromady tvoří sunnu, ze které vychází mimo jiné právo šaría. Více se můžete dozvědět ve třetí části cyklu Islám – znamení doby v pondělí 23. listopadu v 16.00.

V našem každodenním životě se setkáváme s celou řadou aktivit, které více či méně zatěžují životní prostředí. Hovoříme v této souvislosti o tzv. ekologické stopě. Jak můžeme tuto stopu minimalizovat? Praktické rady pro ekologii všedního dne nám nabídne Petr Ledvina z poradny ekologického institutu Veronica. Řeč bude také o promyšleném nakupování, o dopravě, o správném výběru pracích prášků či o efektivním využívání textilních produktů. Zachytíte v pondělí 16. listopadu ve 22.00.

Dominikán P. Romuald Štěpán Rob byl v měsících před úmrtím v kontaktu s prezidentem Václavem Havlem. V rozhovoru v úterý 17. listopadu přináší netradiční a osobitý pohled na tuto přední českou osobnost. Pořad plzeňského studia Hroznata nabídneme ve 22.00.

Zrakové postižení z charitního Domu svatých Cyrila a Metoděje v Opavě zde již dvacet let nejen bydlí, ale i pracují. Pořad ostravského studia přinese ve čtvrtek 19. listopadu rozhovor s ředitelem Charity Janem Hanušem, vedoucí Zuzanou Janků i nevidomé zaměstnance chráněných dílen. Naladíte ve 22.00.

Safa Hassani je Afgánec. Doma vystudoval medicínu a ve spolupráci s organizací Podané ruce zakládal nestátní kliniky. Taliban ale správně usoudil, že za tohoto muže dostane výkupné. Safa Hassaniho unesli. Po zaplacení ho ale stále pronásledovali. Proto utekl do naší země. Nyní přijal pozvání do cyklu Bez obav? Přítomen bude také autor našeho aktuálního vzdělávacího cyklu o islámu teolog Jaroslav Franc. Záznam šesté besedy o migraci a integraci cizinců naladíte v sobotu 21. listopadu ve 22.10.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest