katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Závěr roku 2015 na vlnách Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 28.12. 2015 do 3.1. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 28. prosince v 18 hodin mši svatou ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen, v úterý 29. prosince v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, ve čtvrtek 31. prosince v 16 hodin mši svatou s poděkováním za uplynulý rok z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, a ve 23.45 novoroční bohoslužbu z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně, v pátek 1. ledna v 9 hodin z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Dějiny islámu prošly několika etapami. Na počátku uspořádal prorok Mohamed nové společenství s novým náboženstvím, které mělo přirozenou tendenci expandovat. A to násilím. Během prvního století existence dobyli Arabové obrovský kus tehdy známého světa. Vydali se na všechny světové strany. Jejich expanze do Evropy ale byla nakonec, a nejspíš i na poslední chvíli, zastavena. Více o tomto období uslyšíte ve vzdělávacím cyklu Islám-znamení doby v pondělí 28. prosince v 16.00.

Nové album jazzové skupiny Noční optika se jmenuje Coming Soon a obsahuje úpravy adventních a vánočních písní z Evangelického zpěvníku. CD vychází jako dobročinný projekt Diakonie Českobratrské církve evangelické – konkrétně na podporu Chráněného bydlení Nosislav. O úpravách adventních a vánočních písní budeme hovořit se členy skupiny Noční optika, pianistou Jakubem Dvořáčkem a kytaristou Miroslavem Noskem. V Jak se vám líbí v pondělí 28. prosince v 19.15.

Vnímá bohatý člověk dostatečně potřeby chudých? Jakou roli v tom sehrávají média? Zajímají nás jejich osudy? Jak může k citlivějšímu vnímání potřeb chudých přispět rodina, škola či katecheze ve farnostech? Tématu odpovědnosti bohatých zemí vůči chudým se věnujeme na základě článků 50-52 dokumentu Laudato si´ papeže Františka. Naladíte v pondělí 28. prosince ve 22.00.

Mladý zvonař Michal Votruba z jižních Čech, z Myslkovic u Tábora, se věnuje řemeslu, které se v naší zemi dělá od 13. století. Zabývá se výrobou bronzových zvonů a hodinových cimbálů pro kostely, kaple a jiné objekty. Nechme ho vyprávět, proč, kdy a jak jeho srdce přilnulo ke zvonům, jak se naučil je lít… Podívejme se mu pod ruce – v pořadu Petra Kroniky v úterý 29. prosince ve 22.00.

Den pro lásku – to je název povídky Jany Novotné. Vypráví o starší paní, které s chodem domácnosti vypomáhá mladý student. Dramatizaci povídky s nádechem tajemství v premiéře uvádíme na Nový rok, 1. ledna ve 21.30.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se Panna Maria se svatým Josefem modlili k Bohu, když Ho vlastně měli přímo před sebou a od malička se o Něj starali? Zamyšlení teologa Jaroslava Filky na toto téma přineseme na Nový rok, 1. ledna ve 22.00.

Příběh záchrany Zadní Zvonkové – tak se jmenuje pořad, který nabízíme k poslechu v rámci relace Mezi slovy v sobotu 2. ledna od 22.10. Přeneseme se do obce položené na pravém břehu Lipna, přímo na hranici Česka a Rakouska. Spolu s Rakušanem Horstem Wondraschkem, jehož rodina v obci žila, se staneme svědky příběhu, kterých se v pohraničí odehrálo vícero. Po roce 1945 byli z obce odsunuti všichni její obyvatelé, protože byli německé národnosti. Celý prostor obce následně podlehl zkáze buldozerů. Po roce 1990 se ovšem díky jeho obdivuhodnému osobnímu nasazení podařilo obnovit tamější kostel, hřbitov a někdejší faru.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest