katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 11.1. 2016 do 17.1. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 12. ledna v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 14. ledna v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. ledna v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 17. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Vstup do Nového roku - to je období, kdy si dáváme předsevzetí. Noční linka se v pondělí 11. ledna bude ale věnovat pohledu zpět. Každého z nás potkalo nějaké bolestivé a těžké období. Nenapadá vás s odstupem času, že to bylo pro vás vlastně dobré? Možná jste právě stáli na křižovatce a právě tato zkouška vás nasměrovala na tu správnou cestu? Na vaše příběhy se od 22.30 těší Anna Macková.

Petra Škrdlíková se dlouhodobě zabývá tématikou výchovy hyperaktivních dětí a vychází přitom nejen z vlastní zkušenosti. V Portálu vyšla vloni na podzim její nová knížka Hyperaktivní předškoláci, výchova a vzdělávání dětí s ADHD. Nejen o ní budeme s autorkou hovořit v Kafemlýnku v úterý 12. ledna v 9.30.

Paní Hana Berková se po klinické smrti ve svých 27 letech musela začít znovu učit žít. Rozloučila se s původní profesí dřevořezbářky a časem své nadání uplatnila v malbě. Jedním z jejích posledních uměleckých výstupů je Betlém malovaný na dřevěné desky v mariánském poutním místě Horní Police. Nejen o Betlému vypráví pořad litoměřického studia v úterý 12. ledna ve 22.00.

Když je někdo nevidomý, poznáme to zpravidla na první pohled. Když je někdo neslyšící, nemusíme si toho všimnout docela dlouho. Obě postižení patří však mezi velice závažná. S jakými problémy se potýká neslyšící člověk? A co když je navíc ještě věřící křesťan, katolík? K mikrofonu přijal pozvání P. Stanislaw Góra, který v pražské arcidiecézi zastává funkci koordinátora pro pastoraci neslyšících, a také Romana Petráňová, tlumočnice do znakového jazyka a pastorační asistentka pro neslyšící. Rozhovor s nimi vysíláme ve čtvrtek 14. ledna ve 22.00).

Ludmila Böhmová z neziskové organizace Siriri průběžně navštěvuje karmelitánské misie ve Středoafrické republice. Její společnost dlouhodobě podporuje tamní školství, zdravotnictví i hospodářství, tedy právě ta odvětví, která spravují řeholníci. Jak Ludmila Böhmová říká, karmelitáni ve Středoafrické republice "suplují nefungující stát". Více uslyšíte v Dotýkání světla v pátek 15. ledna ve 22.00.

V listopadu 2015 oslavil 70. narozeniny kanadský písničkář a kytarista Neil Young, oblíbenec a vzor několika generací muzikantů a posluchačů. V pořadu Slyšte, lidé! si jeho písně poslechneme v podání jiných interpretů. S pomyslnou gratulací přijdou například čeští Minnesengři, Peter Gabriel, Patti Smith nebo švédská zpěvačka Ida Sand, která z Youngových písní sestavila celé své nové album. Poslouchejte v sobotu 16. ledna v 19.15.

Symfonie č. 9 Gustava Mahlera je na programu koncertu vážné hudby v neděli 17. ledna od půl deváté večer.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest