katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 1.2. 2016 do 7.2. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 2. února v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 4. února v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. února v 18 hodin z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. února v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Ve středu 3. února budou v Praze vyhlášeny výsledky pátého ročníku hudebních cen Vinyla. V kategorii Deska roku jsou nominovány například skupiny Květy a Please The Trees nebo písničkář Kittchen, cenu za Objev roku má šanci získat projekt Děti mezi reprákama a mezi nominovanými Počiny roku je kompilace Bulisovi, kterou také znáte z našeho vysílání. S nominacemi vás seznámíme v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 1. února od 19.15.

Cyklus Laudato si´ pokračuje v pondělí 1. února ve 22.00. Vymykají se lidstvu technické vymoženosti z rukou? Jak zranitelní jsme při jejich užívání? Užíváme techniku jako dobrého služebníka, nebo nad námi začíná panovat? Hovoříme s publicistou a překladatelem Danielem Soukupem.

Jako odpověď na obtížnou životní situaci, ve které se ocitají všichni, kdo chtějí doma pečovat o své nemocné, postižené, nemohoucí blízké vznikla Unie pečujících - sdružení lidí, kteří hledají způsob jak domácí péči zvládnout. Hostem Kafemlýnku bude Leoš Fučík, který byl u vzniku sdružení a má s domácí péčí dlouhodobou zkušenost. Naladíte v úterý 2. února v 9.30.

Oblíbené bilancování úrody na poli hudebních alb a filmů pro děti za rok 2015 čeká posluchače v prvním únorovém Barvínku. Vyhlásíme také výsledky ankety Dětský film roku. Poslouchejte v úterý 2. února v 16.00.

K poslechu další části cyklu U zve v úterý 2. února Marek Chvátal. S mikrofonem navštívil bohoslužbu Církve československé husitské v Olomouci a oslovil některé věřící a faráře. Koláž z této návštěvy uslyšíte ve 22.00.

Mezi salesiány v Brně-Žabovřeskách vznikl v roce 200. výročí sv. Jana Boska pozoruhodný projekt, muzikál Sen z Piemontu, který napsali a secvičili mladí z divadelního kroužku. O duši tohoto příběhu a vzniku díla se budeme bavit s jeho koordinátorkou Anežkou Hesovou. Také nabídneme ohlasy účinkujících bezprostředně po premiéře. V pořadu z cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 4. února v 9.30.

Farnost Povýšení Svatého Kříže v Horní Lomné se rozkládá v horském údolí nedaleko Jablunkovského průsmyku v Beskydech. Je známá především jako poutní místo panny Marie, nedaleko se nachází Lurdská kaple a pramen vody. Na návštěvu toho místa vás zveme ve čtvrtek 4. února ve 22.00.

Světový den nemocných připomene v pátek 5. února v 9.30 pořad Živě z Prahy. Jana Beránková hovoří s bratrem Martinem Mackem z řádu Milosrdných bratří sv. Jana z Boha.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest