katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 8.2. 2016 do 14.2. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 9. února v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 10. února v 18 hodin mši svatou s udílením popelce z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. února v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. února v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 14. února v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Během postní doby budeme pravidelně vysílat pobožnost křížové cesty. Můžete se k nám připojit každou středu a pátek v 15.05.

Druhé povídání o kontroverzích mezi muslimy věnujeme jejich životu ve společnosti. Zmíníme se jednak o postoji muslimů k jiným náboženstvím. Nezapomeneme ale ani na postoj muslimů k ženám, právo bít manželku, dočasné manželství a také povinnost zahalovat se na veřejnosti. Nalaďte si vzdělávací cyklus Islám-znamení doby v pondělí 8. února v 16.00.

Co o nás vypovídá naše písmo? Co v rukopisech zkoumají grafologové a dá se cílenou změnou písma změnit také lidská povaha? Uslyšíte v rozhovoru s grafoložkou Věrou Škultétyovou v úterý 9. února ve 22.00. Mimo jiné se také můžete dozvědět něco více o povaze naší moderátorky Terezie Breindlové, která nabídla svůj rukopis ke grafologické analýze.

Ve středu 10. února nabízíme ve Folklorním okénku k poslechu záznam koncertu Hudba pravdy aneb setkání s láskou, vírou i nebem, který byl uveden v rámci Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2012. Jeho autor, Jan Rokyta mladší, získal hlavní cenu festivalu za duchovní náplň a bohatý umělecký přínos. Zachytíte v 16.55.

Jak se Boží milosrdenství projevuje v manželských a partnerských vztazích? A projevuje se vůbec? Můžeme si Boží milosrdenství "vyprosit"? To jsou jen některé z otázek na Mons. Aleše Opatrného, katolického kněze a probošta Vyšehradské kapituly. Rozhovor s ním uvedeme ve čtvrtek 11. února od 22.00.

Vojtěch Sedláček je český podnikatel, jehož společnosti vytváří pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením. Kromě toho je i autor projektu „Nejdřív střecha“, který je zaměřen na pomoc bezdomovcům. Více se můžete dozvědět v pořadu Živě z Prahy v pátek 12. února v 9.30.

V tomto liturgickém roce se v postním období v pořadu Dotýkání světla zaměřujeme na osvědčené prvky křesťanské praxe, do které patří modlitba, půst a almužna. K rozhovorům jsme pozvali P. Petra Havlíčka a P. Stanislava Pacnera. Úvodní díl naladíte v pátek 12. února od 22.00. Jeho tématem je Postní variace - Co je to?

Hostem pořadu Křesťan a svět je v neděli 14. února sestra boromejka Angelika Ivana Pintířová, vychovatelka v diagnostickém ústavu, učitelka dramatické výchovy a příležitostná moderátorka Českého rozhlasu. Rozhovor s ní naladíte od 17.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest