katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z programu ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 15.2. 2016 do 21.2. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 15. února v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 16. února v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 18. února v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. února v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 21. února v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Během postní doby budeme pravidelně vysílat pobožnost křížové cesty. Můžete se k nám připojit každou středu a pátek v 15.05.

Cyklus Laudato si´ pokračuje v pondělí 15. února ve 22.00. Dosud jsme se v souvislosti s rozvojem vědy a techniky zabývali negativními jevy, z nichž není snadné východisko. Nyní se dostáváme k pasážím, z nichž vysvítá naděje na změnu. Jaké jsou podle papeže nové cesty ke šťastné budoucnosti? Co má papež na mysli, když hovoří o tom, že je před námi naléhavá potřeba přistoupit k odvážné kulturní revoluci? Hovoříme s publicistou a překladatelem Danielem Soukupem.

V rodinách, kde je víc dětí, maminky řeší kromě nejnutnější péče o miminka, batolata a školáčky také dilema, kam se starším nebo dospívajícím dítětem. Programy pro dospívající dívky bude zkoumat Ivana Horáková v úterním Kafemlýnku 16. února od 9.30.

K soutěžení na různých místech zveme malé i velké soutěžící v Rozhlasovém městečku. Každou středu odpoledne v 16.00 můžete vyzkoušet své znalosti, schopnosti a dovednosti například ve škole, v muzeu, na hvězdárně, v přehradě nebo v sopce. Na slyšenou se těší Terezka a Habža.

Město Frýdek je známo spíše jako poutní místo s basilikou Panny Marie. Frýdek je však také farnost s kostelem sv. Jana Křtitele. Nejen o dlouhé historii tohoto chrámu hovoříme se členem umělecké komise při ostravském biskupství Miroslavem Přikrylem ve čtvrtek 18. února ve 22.00.

Překladatel Hanuš Karlach se věnuje německé jazyčné literatuře. Přeložil také knihu německého kardinála Reinharda Marxe nazvanou Kapitál. Podle čeho si knihy vybírá, které má nejraději, a jaká úskalí jako překladatel překonává? O tom budeme s Hanušem Karlachem hovořit v pořadu Živě z Prahy v pátek 19. února od 9.30.

Páteční Oktávu 19. února navštíví varhaník, regenschori katedrály svatých Petra a Pavla v Brně a profesor konzervatoře Petr Kolař. Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

Dotýkání světla patří postním tématům. Ninivané ztěžovali výrazným způsobem život Vyvolenému národu. Jejich život byl plný smyslných i nesmyslných lákadel pro život bez Boha. Proto měli být vyvráceni. Jenomže Bůh poslal neochotného proroka Jonáše a po jeho varování se Ninivané začali okamžitě kát. Jak může tato známá biblická událost inspirovat náš duchovní život? Poslouchejte v pátek 19. února od 22. hodiny.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest