katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - programové tipyVysílání Radia Proglas v týdnu od 7.3. do 13.3. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 8. března v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu za nemocné přátele a posluchače, ve čtvrtek 10. března v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. března v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 13. března v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Během postní doby budeme pravidelně vysílat pobožnost křížové cesty. Můžete se k nám připojit každou středu a pátek v 15.05.

Na postní povídání, kam se určitě dostane víra, naděje, láska i milosrdenství, se v Noční lince v pondělí 7. března od 22.30 těší Anna Macková.

V souvislosti se vzdělávacím cyklem Laudato si´ se v našem vysílání objevují témata, která se bezprostředně týkají rodin. Jedním z nich je i získávání a využívání palmového oleje. Jeho vliv na zdraví člověka i dopad na životní prostředí. Kde všude palmový olej je a jestli se mu dá vyhnout, uslyšíte v Kafemlýnku v úterý 8. března v 9.30.

Ze sudetského sudu beze studu – to je podtitul pořadu litoměřického studia Štěpán. Jeho cílem je otevřít postupně širokou tematiku obsaženou ve slově Sudety. Od historického pohledu na pokojné osídlení vylidněných vesnic německými dělníky a jejich zodpovědného kultivování adoptovaného kraje, se dostaneme k příkladům ze života německy hovořícího obyvatelstva, které v různých dobách trpělo a dokázalo bojovat za kvalitu života, svobodu a záchranu českých spoluobyvatel a Židů. První díl pořadu má povahu dějepisnou a zeměpisnou a můžete ho slyšet v úterý 8. března ve 22 hodin.

Na Velikonoční festival duchovní hudby, který se bude i letos konat v brněnských chrámech, vás zveme v Oktávě v pátek 11. března v 16.55.

V Dotýkání světla v postní době hovoříme o modlitbě, postu i almužně a necháváme se inspirovat životními příběhy biblických postav. Autor pořadu Marek Chvátal společně s ThLic. Stanislavem Pacnerem vás v pátek 11. března zavedou do Starého Zákona, kde se odehrává příběh dívky Zuzany a mladého muže Daniela, který se této neprávem obviněné ženy zastal. I to totiž může být almužna – prokázat odvahu, napravit křivdu, dát příklad. Postní zamyšlení naladíte ve 22 hodin.

Zpěvačka a výtvarnice Milli Janatková žije s těžce tělesně postiženým Jakubem Neubertem. "Byl mi moc sympatický, ale říkala jsem si, že je na vozíku a to bych asi nedala," vzpomíná Milli na jejich první setkání. Jak se stalo, že to nakonec dala? Jak vypadá jejich každodenní život a proč jsou pro ně důležití osobní asistenti? Dozvíte se v pořadu z cyklu Mezi slovy - v sobotu 12. března ve 22.10.

Známý slovenský kněz Marián Kuffa je autorem knihy Kazatelna život aneb v nebi najdeš prostituky, vrahy a zloděje. Publikaci představíme v Knihovničce v neděli 13. března ve 13.20.

Thajeb Abdul Rahman je muslim, pochází z Indonésie a v České republice žije už 52 let. Rozhovor s ním odvysíláme v rámci relace Křesťan a svět v neděli 13. března od 17 hodin.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest