katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy k poslechu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 14.3. do 20.3. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 15. března v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 17. března v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. března v 18 hodin z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 20. března v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Během postní doby budeme pravidelně vysílat pobožnost křížové cesty. Můžete se k nám připojit každou středu a pátek v 15.05.

Možná někteří z vás píší a přispívají do farních časopisů.Redaktoři farních věstníků a zpravodajů v brněnské diecézi se každé dva roky setkávají a sdílejí svoje zkušenosti. Setkání zaštiťuje tisková mluvčí biskupství Martina Jandlová, s níž jsme se o tradici farních časopisů a zpravodajů v brněnské diecézi bavili. Pořad s podtitulem Farní časopisy – okno do života brněnské diecéze naladíte v úterý 15. března v deset hodin večer.

Soubor Pramínek byl založen Mílou Brtníkem v roce 1986 jako dětská taneční složka souboru Vysočan. Soubor i muzika se ve svém repertoáru zaměřují na oblast Horácka, převážně okolí Velkého Beranova, Jihlavy, Telče i Velké Bíteše. Muzikanti souboru hrají také na skřipky, typické nástroje Horácka. V dalším dílu projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 16. března si poslechnete horácké písně v podání muziky souboru Pramínek s primášem a uměleckým vedoucím Markem Čápem. Zachytíte za pět minut pět odpoledne.

Výroční obyčeje Čech a Moravy v rámci liturgického roku - to název druhé části rozhovoru s PhDr. Jiřinou Langhammerovou, přední etnografkou Národopisného muzea. Uvádíme v pořadu Živě z Prahy v pátek 18. března o půl desáté dopoledne.

O nepřátelství mezi Židy a Samaritány se ví, ale na začátku rozhovoru si připomeneme, kde se vzalo. Dává to totiž Ježíšovu podobenství o milosrdném Samaritánovi aktuálnější rozměr. Kolem přepadeného prošli tři lidé a uviděli ho, jen jeden z nich však měl soucit. Jen Samaritán slezl z osla, aby na něj položil polomrtvého nepřítele a zachránil mu život. Kdyby se potkali ve zdraví, asi by si oba odplivli. Příběhem se pro poslední část postního cyklu nechává inspirovat ThLic. Stanislav Pacner, ThD., poslechněte si jeho úvahu v pátek 18. března v deset hodin večer.

Jiří Sobek je kastelánem na hradu Krakovec, který jednou kdosi popsal jako chalúpku. O životě na této stavbě, která nebyla ani hradem ani zámkem a která v sobě ukrývá zvláštní vzpomínky, budeme hovořit v pořadu Mezi slovy v sobotu 19. března ve 22.10.

Jiří Trávníček je známý literární vědec a vysokoškolský učitel. V Boha uvěřil, tak jako řada lidí, až v dospělosti, ale i potom měla jeho cesta víry ještě klikatý vývoj. Odpověď na to, jak skloubit intenzivně žité křesťanství s univerzitní kariérou a jak může víru obohacovat erudovaný čtenářský rozhled, přináší další vydání pořadu Křesťan a svět v neděli 20. března od 17. hodiny.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest