katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 21.3. do 28.3. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 22. března v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 24. března v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v pátek 25. března v 18 hodin velkopáteční obřady z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 26. března ve 21.00 vigilii ze Zmrtvýchvstání Páně z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 27. března v 9.00 z duchovního centra v Brně-Lesné, v pondělí 28. března v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Rozjímání o vykoupení, úvahy, vzdělávací pořady, ale i duchovní hudba, poezie a zajímavé rozhovory – to všechno najdete ve velikonočním programu Radia Proglas.

Před přímými přenosy bohoslužeb a obřadů nabízíme úvod do liturgie daného dne s profesorem liturgiky Františkem Kunetkou. Ve čtvrtek a v pátek večer ve 22.00 a v sobotu v 18.00 nabízíme již počtvrté cyklus Rozjímání o vykoupení – o událostech Zeleného čtvrtku, Velkého pátku a Bílé soboty tentokrát uvažují a meditují sestra Hyacinta Jedličková, P. Miloš Szabo a P. Kamil Škoda.

Na Zelený čtvrtek ve 20.15 uvedeme rozhlasový portrét ThDr. Antonína Podlahy, který zároveň připomene výročí 150 let od narození tohoto pražského světícího biskupa. Naším hostem ve studiu bude historik Jakub Formánek.

Setkání s lékaři – manžely Reginou a Ondřejem Slámovými, kteří se oba věnují paliativní péči, nabídneme na Velký pátek v 9.30. Pořad nese podtitul: V obýváku u Pána Boha.

Na Velký pátek a pak i v další dny během celého velikonočního oktávu se můžete s bratry pallotiny ze Slavkovic u Nového Města na Moravě připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – vysíláme vždy pět minut po patnácté hodině.

Na Bílou sobotu spočinulo mrtvé tělo Ježíše z Nazaretu v hrobě. Je to den zvláštního "Božího odpočinku". Je to den náročného mlčení. Ztratili jsme milovanou osobu. Lidský rozum nedovoluje doufat, že se k nám vrátí. Kdyby mohl, řekl by Ježíš: "malověrní, což nevíte, že je psáno..." Přestože by mohl, mlčí. Proč? Nad tématem Ježíš a mlčení se na Bílou sobotu v 11.30 zamýšlí ThLic. Roman Czudek.

Z duchovní hudby vám během velikonočního tridua nabídneme: na Velký pátek po poledni Křížovou cestu pro recitátora, soprán, baryton, smíšený sbor a varhany skladatele Jana Bernátka na text Františka Lazeckého. Po poledni na Bílou sobotu odvysíláme oratorium Jana Dismase Zelenky Bronzový had. Na Boží hod po osmé ráno Missu paschalis k zmrtvýchvstání Páně Heinricha Isaaca, po poledni zazní Velikonoční oratorium Johanna Sebastiana Bacha.

Z našich dalších pořadů bychom vás rádi upozornili na rozhlasovou adaptaci hry Zdeňka Rotrekla Stará žena v režii Jana Novotného – zaposlouchat se můžete na Bílou sobotu v 19.00. Pro děti máme připraveny dvě pohádky – ta první vypráví o králi, který se vydal v převlečení za žebráka mezi své poddané, aby zjistil, jak mu slouží a jak se jim doopravdy vede. Uslyšíte ji na Boží hod ve 14.00. O den později ve stejný čas uvedeme veselou pohádku o tom, jak se na hradě Janštejně usadil drak.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest