katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 11.4. do 17.4. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 12. dubna v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 14. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. dubna v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 17. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Host pořadu Laudato si´ Prof. Ing. Lubomír Mlčoch, CSc. se zamýšlí nad ekologií všedního života a principem obecného dobra. Hovoří o přínosech občanské angažovanosti ve veřejných záležitostech a komentuje skutečnost, že tam, kde vládne lhostejnost, dochází ke kriminalizaci. Poslouchejte v pondělí 11. dubna ve 22 hodin, ve čtvrtek 14. dubna v 16.00.

V úterý 12. dubna dopoledne v 9.30 zveme k poslechu Kafemlýnku. Litoměřická redaktorka Vlasta Klekerová našla v blízkém okolí několik rodin, které se rozhodly vzdělávat děti doma. Co je k tomu vedlo a jak se jim to daří? Kromě rozhovoru s rodiči i dětmi vás čeká seznámení s didaktickou hrou O kolečko víc, sešitem Grafomotorika a Spojovačky.

Vítek Kofroň z Děčína je učitelem německého jazyka a dějepisu, ale hlavně milovníkem staré hudby a poezie. Každé velikonoce skládá své vlastní koledy, které zpívá na obchůzce za koledou. Jeho tvorba měla svůj vývoj, stejně jako chápání lidového zvyku mrskačky. Naše litoměřická redaktorka Vlasta Klekerová s ním bude hovořit v úterý 12. dubna ve 22 hodin.

Náš pražský kolega Pavel Smolek říká: „Prostřednictvím svých pořadů jsem už prožil leccos, ale myslím, že úplně poprvé jsem cestoval kolem světa.“ Na cestu se můžete vydat i vy, a to díky PhDr. Marii Hofmannové z katedry anglického jazyka a literatury pedagogické fakulty UK v Praze. Ta nedávno absolvovala cestu kolem světa a napsala o ní knihu s názvem Cesta je cíl. A právě tato cesta a kniha je námětem rozhovoru, který uvedeme ve čtvrtek 14. dubna ve 22.00.

Po roce 1989 se ve veřejném prostoru objevila řada aktivit, která byla do té doby nemyslitelná. Jedním z příkladů může být i naše rozhlasová stanice, která už vysílá 20. let. Ale ještě dříve, v roce 1991 vzniklo Karmelitánské nakladatelství, které tak v letošním roce oslavuje 25. výročí založení. Postupem času se vyprofilovalo mezi největší nakladatelství křesťanské literatury u nás. O jeho minulosti, ale hlavně přítomnosti budeme hovořit s jeho ředitelkou a šéfredaktorkou v pořadu Živě z Prahy v pátek 15. dubna v 9.30.

U příležitosti 15. narozenin slovenského vydavatelství Slnko Records jsme připravili pořad, ve kterém vám představíme produkci této společnosti z posledních dvou let. V sobotu 16. dubna v 19.15 uslyšíte společnou nahrávku písničkářky Zuzany Homolové a kytaristy Miloše Železňáka, skupiny Tu v dome, Bad Karma Boy a Čisté tvary, projekt Archívny chlapec a v neposlední řadě také ukázku z nového alba skupiny Longital.

"Nejsme rasisti, ale některé etnické skupiny považujeme za nepřizpůsobivé, líné, zlé apod." Je soužití majority a menšin, v pravém slova smyslu, taková utopie? Kdo má především usilovat o začleňování etnických menšin? Stát, nebo občan? Je ideálem začleňování do společnosti uniformita, nebo si můžeme dovolit i trochu odlišnosti? Tyto a další otázky položíme našim hostům v dalším díle cyklu Bez obav v sobotu 16. dubna ve 22.10.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest