katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nalaďte si naše vysíláníVysílání Radia Proglas v týdnu od 27.6. do 3.7. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 28. června v 18 hodin mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 29. června ve 14.00 mši svatou s biskupským svěcením Pavla Konzbula z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla, ve čtvrtek 30. června v 18 hodin mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. července v 18 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

„Již příliš dlouho jsme žili v mravním úpadku, posmívali jsme se etice, dobrotě, víře, čestnosti, a nastala chvíle, abychom uznali, že tato veselá povrchnost nebyla k ničemu,“ konstatuje v čl. 229 papež František. Došli jsme už také k tomuto závěru? Nebo se stále ještě snahám o ochranu životního prostředí vysmíváme? Kudy vede cesta ven ze zažitého životního stylu, zaměřeného na spotřebu? Nemohla by tou cestou být právě křesťanská spiritualita, která nabízí alternativní způsob chápání života a povzbuzuje k prorockému a kontemplativnímu životnímu stylu, takže člověk se dovede hluboce radovat, aniž by byl posedlý spotřebou? Na tyto otázky odpovídá kněz a biolog Marek Orko Vácha v závěrečném dílu našeho seriálu Laudato si´, v němž komentujeme stejnojmennou encykliku papeže Františka. Naladíte v pondělí 27. června ve 22.00.

"Cum mater" - latinsky "kmotra", dle kořenů slova "spolumatka". Jaké jsou kořeny této křesťanské přátelské služby? A jaký to má význam pro dnešní dobu? Proč bychom si měli kmotry pečlivě vybírat? Zapojte se se svým názorem, zkušeností, úvahou do Noční linky. V pondělí 27. června od 22.30 vás provází Marcela Kopecká a Hana Svanovská.

Za 30 minut přehlédnout dvou set letou tradici Hořických pašijových her? Zkusíme to ve čtvrtek 30. června ve 22.00 v pořadu Petra Kroniky. První písemně doložené představení v Hořicích na Šumavě se hrálo v roce 1816. Na přelomu 19. a 20. století Hořické pašije představovaly významnou kulturní událost Šumavy. Celodenní představení se stovkami herců, živými zvířaty, orchestrem a pěveckým sborem se odehrávala v bohaté výpravě pro 1554 sedících diváků. Některá minulá období Hořické pašije dusila. Roku 1993 obnovené pašijové hry dodnes připomínají jejich někdejší slávu. Od jara do podzimu 2016 česko-německý projekt autorů Iva Janouška a Jana Palkoviče instalovaný v českokrumlovských klášterech si klade za cíl připomenout divadelní pojetí mysteria o životě a utrpení Ježíše Krista, které bylo a je pro Hořice, obec na Českokrumlovsku, jistým fenoménem.

Desátý ročník festivalu Klášterní hudební slavnosti přinese začátkem července deset koncertů tzv. vážné hudby v oblasti Šumperska a Jesenicka. Vystoupí kytarista Štěpán Rak, harfistka Jana Boušková, houslista Pavel Šporcl a další. O programu se více dozvíte v Oktávě v pátek 1. července v 16.55.

Poslední tip ze začínajícího prázdninového vysílání je pro děti. Ve večerních zíváčcích otevřeme knížku Lenky Rožnovské Dědo, ty jsi indián! Vypráví o holčičce Aničce, která se těší na prázdniny k dědovi a babičce. Dědeček se na ni také těší a navíc se rozhodl, že si s ní bude hrát na indiány. Musí sehnat opravdovou péřovou čelenku a podstoupí kvůli tomu nejedno dobrodružství. Nakonec se však ukáže, že největší indiánskou odvahu a statečnost prokáže někdo, o kom byste to od začátku až do konce vůbec neřekli. Poslouchejte od 1. července v 19.00 (v neděli už v 18.30).  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest