katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Výběr z našeho programuVysílání Radia Proglas v týdnu od 3.7. do 10.7. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 5. července v 10.30 poutní mši svatou z Velehradu, ve čtvrtek 7. července,v pátek 8. července a v sobotu 9. července v 16.45 mši svatou z Katolické charismatické konference v Brně, v neděli 10. července v 11.00 mši svatou z Katolické charismatické konference v Brně.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Dny lidí dobré vůle na Velehradě a Katolická charismatická konference – to jsou dvě velké akce, jichž se Proglas tradičně účastní jako mediální partner. Z obou vám v prvním červencovém týdnu nabídneme řadu přímých přenosů a živého vysílání. V pondělí 4. července se během čtyř odpoledních bloků (11.30, 13.30, 16.30 a 18.30) pokusíme zprostředkovat atmosféru na moravském poutním místě Velehrad – přineseme rozhovory s hudebníky, kteří vystoupí na Večeru lidí dobré vůle, s osobnostmi církevního a společenského života, které se akce budou účastnit, přineseme reportáže z dalšího dění na tomto místě. O den později, v úterý 5. července v 10.30 vysíláme hlavní poutní mši svatou o slavnosti sv. Cyrila a Metoděje, jejímž hlavním celebrantem je olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Katolická charismatická konference, proběhne ve dnech 6. – 10. července na brněnském výstavišti. Ve třech každodenních blocích vám naši redaktoři v živém studiu nabídnou rozhovory s hosty a přednášejícími i ohlasy návštěvníků. Každý den vysíláme přímým přenosem i mši svatou. Bližší informace a konkrétní časy živého vysílání najdete na www.proglas.cz nebo v aktuální mediální příloze Katolického týdeníku.

V úterý 5. července na Proglasu dvěma pořady připomeneme také naše věrozvěsty, sv. Cyrila a Metoděje. V 18.00 uvedeme pořad o unionistických kongresech, které na počátku 20. století Velehrad hostil. Tématem bylo hledání jednoty rozdělené církve. Kongresy se měly konat pravidelně co dva roky. Začínající tradici ale přerušila první světová válka a ta druhá ji de facto ukončila. Poslední sedmý unionistický kongres se konal roku 1936. Tento zajímavý fenomén, který předcházel myšlence ekumenismu, představí církevní historik Jaroslav Šebek. Ve 21.30 pak uvedeme část seriálu, který mapuje místa, spojená se životem svatých bratří, cyrilometodějskou tradicí a se životem Slovanů. Věnovat se budeme přímo Velehradu.

Od dubna roku 2016 je veřejnosti přístupná naučná stezka na Horečkách, tedy na rozhraní obcí Trojanovice a Frenštát pod Radhoštěm. Z chodníku v korunách stromů ve výšce cca 16 metrů lze pozorovat život zpěvných ptáků. Redaktor Antonín Žolnerčík si přímo na místě k mikrofonu pozval spoluautora projektu, ředitele Městského kulturního střediska Mariana Žárského. Poslouchejte ve čtvrtek 7. července ve 22 hodin.

František z Assisi se rozhodoval žít Kristův život podle evangelií. Jeho rozhodnutí viděla i Klára z Assisi a rozhodla se stejně. František ale zůstal ve světě a dostal se až na dálný východ, zatímco Klára nikdy neopustila Assisi, ani klášter. Jak žijí následovníci Františka a Kláry dnes, v 21. století? Kapucín Radek Navrátil a kapucínka Ráchel od Dítěte Ježíše o svém životě hovoří v cyklu Zasvěcení dnes v pátek 8. července ve 22 hodin.

Závěrem ještě jedno pozvání pro ty z vás, kdo se budou osobně účastnit Dnů lidí dobré vůle nebo Katolické charismatické konference. Budeme rádi, když nás přijdete pozdravit do našeho živého studia. Pěkné léto!
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest