katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 18.7. do 24.7. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 19. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 21. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. července v 18.00 mši svatou duchovního centra v Brně-Lesné, v neděli 24. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

V pondělí 18. července ve 22 hodin naladíte další díl vzdělávacího seriálu Ze sudetského sudu beze studu. Jakým směrem se ubírá vývoj dvou etnik v oblasti kančích hor na sklonku 18. a počátku 19. století? O čem píší noviny? Němci podporují české národní "probuzení". Vydavatelé časopisů vzájemně spolupracují a nehledí na příslušnost k té či oné jazykové skupině. Opět se dotkneme fenoménu topografického vlastenectví.

V létě 2015 jsme uvedli první část cyklu přednášek o výchově Rudolfa Smahela. Letos nabízíme od poloviny července do začátku září další témata. V úterý 19. července uslyšíte o dvou nezdravých výchovných stylech - o perfekcionistické výchově, příliš vysokých ambicích rodičů a o tom, že někdy neodpovídá nadání dítěte, a o výchově rozmazlující - rodiče plní všechna přání, z dítěte se stává malý tyran. Ivana Horáková doplní pořad soutěží o knížky "Měsíční drak" "V trávníku - dobrodružství s krovkami", představí letní číslo časopisu Tabita a nabídne recept. To vše v 9.30.

Toby McKeehan, známý jako TobyMac, je americký zpěvák a producent, jedna z nejvýraznějších postav současné křesťanské scény. Pořad o muzikantovi, který letos získal Grammy v kategorii Nejlepší současné křesťanské album, připravuje na úterý 19. července na 19.15 Luděk Strašák.

Cimbálová muzika Kyčera byla založena studenty z Valašska, kteří si chtěli kousek svého rodného kraje přenést do Prahy. Doprovází folklorní soubor Krušpánek a dětský folklorní soubor Vonička, pravidelně se účastní domácích i zahraničních folklorních festivalů. Kyčera zahraje v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 20. července od 16.55 živě z našeho studia.

O Manželských večerech uslyšíte ve čtvrtek 21. července ve 22 večer v pořadu českobudějovického studia Proglasu Jan Neumann. Naším hostem bude koordinátorka Michaela Kadlecová z Rodinného centra Emanuel v Českých Budějovicích. Představíme kurzy, které nabízí zúčastněným manželským párům praktické rady, jak budovat pevné a šťastné manželství po celý život (nesezdané páry jsou na Manželských večerech také vítány).

O takzvaných babických vraždách z roku 1951 vyšla řada publikací, ke kterým se nově připojila i kniha historika Michala Stehlíka, který je příbuzným dvou obětí následujících vykonstruovaných procesů komunistické justice. Recenze díla zazní v Knihovničce v neděli 24. července ve 13.20.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest