katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 8.8. do 14.8. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 8. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. srpna v 18.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v neděli 14. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Dvě zajímavá místa, která mohou být zároveň tipem pro váš prázdninový výlet, navštívíme tento týden v reportážích Pavla Smolka a Vlasty Klekerové. V úterý 9. srpna ve 22 hodin to bude obec Zahořany poblíž Litoměřic, kde stojí kostel Nejsvětější Trojice. Jako mnohý kostel v českém prostředí má poutavou legendu o svém vzniku, uvnitř vzácné dech beroucí stropní fresky v kontrastu se zemí, po níž se válí smutné a špinavé pusto. Svatostánek zůstává prázdný, ale chatrné zdivo již podpírá nadšení pár místních obyvatel. Podaří se nevěřícím lidem zachránit to, o co věřící neumí se ctí a odvahou bojovat?

Jako zcela nenápadnou, ale historicky velmi zajímavou popisuje kolega Pavel Smolek malou obec Obříství ve Středočeském kraji. Na jejich webových stránkách se píše: „Historická obec Obříství je doslova přeplněna památkami nejrůznějšího druhu. Málokterá obec v okolí se může pochlubit byť jen zlomkem z toho, co zde naleznete“. Je-li to pravda, se můžete přesvědčit ve čtvrtek 11. srpna ve 22.00.

Hudební deník Jak se vám líbí nabízí v těchto dnech skutečně pestrý výběr, co se týče témat. V pondělí 8. srpna hovoříme s Ondřejem Galuškou o knize Tělo hudby, o den později přivítáme ve studiu divadelně-hudební soubor Kůzle Hu.Sou, ve středu 10. srpna zase francouzského kytaristu Alexandra Glize, a ve čtvrtek slovenské duo Robert Pospiš/Martin Sillay, které představí své album Balady. Všechny pořady začínají ve čtvrt na osm večer.

V roce 1991 se paní Jitce narodila dcera. Zhruba po roce si ale rodiče malé Kačky začali všímat toho, že jejich dítě je jiné. Až po čase zjistili, že Kateřina má poruchu autistického spektra. Prakticky jediná možnost v té době byla svěřit dítě ústavní péči. Paní Jitka ale začala bojovat. A tak mohlo v roce 2006 vzniknout chráněné bydlení pro dospělé autisty v Hřebči u Kladna. Jak se zde klientům žije a jak vypadá jejich běžný den? Proč a v čem jsou autisté jiní? Poslechněte si reportáž z tohoto místa v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 11. srpna v 9.30.

Od pátku 12. srpna se v týdeníku Dotýkání světla můžete setkávat s teologem Karlem Sládkem při hovorech o křesťanské spiritualitě. První díl bude nese podtitul: Vydávající se Bůh a obdarovaný člověk, další díly se zaměří na křesťanskou duchovní zkušenost a její rozlišování nebo na mystiku v církvi. Poslouchejte vždy ve 22 hodin.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest