katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 12.9. do 18.9. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 13. září v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 14. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 15. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v českých Budějovicích-Čtyřech Dvorech, v neděli 18. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.
Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Vzdělávací cyklus 1950+, ve kterém se zaměřujeme na světové moderní dějiny některých států, se v pondělí 12. září bude věnovat Číně. V 16.00 uslyšíte o třech občanských válkách první poloviny 20. století, založení Čínské lidové republiky, vztazích Číny s ostatními velmocemi světa nebo o okupaci Tibetu. Historička Jana Burešová také rozebere situaci v roce 1989, kdy byl na pekingském náměstí Nebeského klidu krvavě potlačen studentský protest.

Nová četba na pokračování vás čeká od pondělí 12. září. Každý všední den v 11.05 a ve 21.30 (repríza) čteme z románu Louise de Wohla Nepokojný plamen, který přibližuje život svatého Augustina se zvláštním zřetelem k dramatickým okolnostem jeho obrácení. Pro Proglas nastudoval herec brněnského HaDivadla Jiří M. Valůšek.

Jak umožnit dětem, aby se doma cítily dobře a zároveň platně a užitečně? Jak jim přizpůsobit ukládání věcí, aby mohly uklízet samy? K jaké práci je můžeme přibrat a jak? Host Kafemlýnku Irena Kubantová bude mluvit o svých zkušenostech a odpovídat na dotazy maminek. V úterý 13. září v 9.30.

Na návštěvu sklárny AJETO v Lindavě na Českolipsku se můžete vydat v úterý 13. září ve 22.00. Autorka Vlasta Klekerová zde natáčela s místními skláři i uměleckým manažerem a slibuje, že vám obohatí slovník o krásné sklářské výrazy.

Dostaveníčko pod Chodským hradem si daly dvě hudební tělesa – kapela Plzeňského lidového souboru Mladina a Domažlická dudácká muzika. Pořad, který byl uveden v rámci 62. ročníku Chodských slavností v Domažlicích a jehož autorem je náš spolupracovník Zdeněk Vejvoda, naladíte na vlnách naší stanice ve středu 14. září v 16.55.

Když se řekne Vítkovice, řada lidí si představí hutě, železárny, válcovny a komíny. Vítkovice jsou ale městská část Ostravy a jako taková mají na svém území několik sakrálních památek. Poznat je můžete ve čtvrtek 15. září ve 22.00 v relaci ostravského studia.

Několik klášterů v České republice obnovilo v uplynulých letech starobylý zvyk vaření piva. Několik druhů tohoto nápoje vyrábějí i benediktini z pražského Břevnova, tedy přesněji řečeno laičtí pracovníci jejich pivovaru. O přípravě tradičního moku podle starobylých receptur i o její historii a současnosti budeme hovořit s ředitelem Břevnovského pivovaru Petrem Janíkem v pořadu Živě z Prahy v pátek 16. září v 9.30.

Autobiografický příběh zdravotní sestry, která se vzdala kariéry na špičkovém klinickém pracovišti a prakticky bez prostředků se pustila do budování mobilního hospice. To je kniha Jany Sieberové Hospic- příběh naplněné naděje. Civilně podané příběhy pacientů i příběh konverze autorky samotné jsou silné a dojemné přirozeností, neokázalostí a uvěřitelností. Knihu přiblíží pořad Knihovnička v neděli 18. září ve 13.20.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest