katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 10. 10. do 16. 10. 2016


Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 10. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 13. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 16. října v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).V pondělí 10. října v 16.00 pokračuje duchovní vzdělávací pořad 1950+ ve sledování moderních dějin Izraele. Navážeme zmínkou o třetí arabsko-izraelské válce. V ní získal Izrael Sinajský poloostrov, oblast Gazy, Golanské výšiny, západní břeh Jordánu a východní část Jeruzaléma. Řeč bude také o vzniku Organizace pro osvobození Palestiny a její aktivitě a štěpení na různé, převážně teroristické, frakce. Do základního přehledu o dějinách Izraele zařadíme i události spojené s tzv. intifádami a jejich důsledky.Středočeský Nymburk byl 1. října 2016 hostitelem šestého Misijního kongresu dětí. Asi tři stovky účastníků prožily zajímavý den. V jeho průběhu děti zažily společné setkání, divadlo a také putování po různých stanovištích, na kterých mohly zkusit svoje dovednosti a znalosti. Reportáž z celé akce si naladíte v Barvínku v úterý 11. října od 16.00.V cyklu Dotýkání světla budeme hovořit se spirituálním teologem doc. Karlem Sládkem z KTF UK o křesťanských životních stavech. Dnes o stavu laiků. V pátek 14. října v 22.00.V sobotním týdeníku 15. října v 19.15 Slyšte, lidé! navazujeme na pořad Sólo pro ženský hlas, který jsme vysílali v lednu 2016. Ve druhé části volného cyklu si opět představíme několik výrazných zpěvaček různých žánrů a z různých zemí. Těšit se můžete například na Afroameričanku Kennedy, na Janu Koubkovou, Jitku Šuranskou, australskou jazzovou zpěvačku Ingrid James nebo na slovenskou písničkářku, která si říká Katarzia.


Jsem Chopper, flat coated retrívr. Jsem očima svého pána. Jakým způsobem se cvičí vodicí psi? A komu pak slouží? Jak probíhá komunikace mezi nevidomým klientem a jeho zvířecím pomocníkem? Podívejte se spolu s námi za Petrou a jejím retrívrem Chopprem a do Školy pro vodicí psy. V pořadu Mezi slovy v sobotu 15. října ve 22.10.


Dny smíření, pořádané Slavkovskou iniciativou smíření, se letos poprvé konaly v malebné vesničce Vážany nad Litavou. Jak to prožíval starosta Václav Matyáš a co si od toho slibuje do budoucna? Vysíláme v neděli 16. října v 17.00 v cyklu Křesťan a svět na téma Milosrdenství nezná rozdílů – je víc než zákon.