katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

S Proglasem na každý denVysílání Radia Proglas v týdnu od 17. 10. do 23. 10. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 18. října v 18.00
mši svatou ze studia Proglasu za posluchače, ve čtvrtek 20. října v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně – ke cti blahoslaveného Karla Habsburského, v pátek 21. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 23. října v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně – Lesné.


Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.
V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Kříž nad Bengálskem - zápisky z Bangladéše - Ochutnávka Bengálska všemi smysly: 1. díl.
Na Proglasu čteme z cestovního deníku letošní výpravy Papežských misijních děl do Bangladéše. Autorem je redaktor Proglasu Filip Breindl, který se do jižní Asie vydal spolu národním ředitelem PMD Leošem Halbrštátem, kameramanem Janem Štindlem a českou vicemiss z roku 2007 Evou Čerešňákovou a jejím partnerem Martinem Ditmarem. Čtení vysíláme od pondělí 17. října každý všední den po 11. hodině
a večer od půl desáté.


Program Andělský strom usiluje o posílení vazeb mezi dětmi a jejich rodiči, kteří si ve vězení odpykávají svůj trest. Jak uvádí Mezinárodní vězeňské společenství, které program realizuje, těmto dětem se někdy říká „neviditelné oběti zločinu“, neboť trpí, ačkoli za vinu svých rodičů nemohou. Program Andělský strom zprostředkovává těmto dětem vánoční dárky, které jim mají připomenout, že i ve vězení na ně rodiče myslí
a že je nepřestali mít rádi…. Uslyšíte v pondělí 17. října v 22.00.
LOM - Liga otevřených mužů je spontánně vzniklé sdružení mužů, kteří se rozhodli pro vzájemnou pomoc a kladné působení ve společnosti. Pořádají akce pro tatínky s dětmi, společně sportují, vzdělávají se, pomáhají si v oblasti mezilidských vztahů. Prosazují podle svých slov 4 základní mužské hodnoty: Odpovědnost, Odvahu, Originalitu a Otevřenost . Ivana Horáková pozve k rozhovoru hosta z tohoto sdružení a budeme se vyptávat, jak jejich činnost vypadá. V úterý 18. října od 9.30 v Kafemlýnku.

Z pětileté misie v Rusku (předtím ještě skoro dva roky působil v Kazachstánu) se v prosinci 2015 vrátil
do domovského kláštera Božího milosrdenství v Nových Hradech kněz Radoslav Šedivý. O své cestě
k zasvěcenému životu, ze Slovenska do Čech, za Ural a zpět a o lásce člověka a Boha poví Mezi slovy v pátek 22. října v 22.00 . Kde nemají dostatek svých kněží, tam přicházejí misionáři menšit bolest duše.
V Rusku byla katolická církev po říjnové socialistické revoluci v roce 1917 potlačena. (Podobně se dělo pravoslavné církvi a dalším náboženstvím.) Víra se žila tajně. V gulazích a pracovních táborech umírali duchovní. Posledních 25 let svobody náboženství v Rusku je krátká doba na to, aby začal sloužit dostatečný počet vlastních kněží. Od lidí pater Radoslav navíc slýchal, že je bolí duše.

S Proglasem na každý den. Zasloužilá kapřenka Radia Proglas paní Jaroslava Ptáčková je nejen věrná posluchačka Proglasu, ale také věrná křesťanka. Co a hlavně kdo všechno ji na cestě za Kristem pomáhá?
O tom se dozvíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 23. října v 17.00.

Poslední exhortace Amoris laetitia papeže Františka shrnuje dva nedávné synody o rodině. Přináší celistvý křesťanský pohled na život rodiny. Vyzdvihuje její nezastupitelnou roli ve světě. Dotýká se mnoha aspektů od daru sexuality, přes dobrou výchovu dětí k velikým zraněním v podobě rozkolu rodin, násilí, zneužívání a sociální nespravedlnosti. Papež v exhortaci nabízí sebekritický pohled na církev, která v pastoraci rodin také selhávala. Exhortace je ale zároveň vzácně čtivým dokumentem naplněným inspiracemi pro hledání smyslu života v rodině a trvalé radosti z něj. V Knihovničce v neděli 23. října v 13.20.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest