katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nalaďte si nás!Vysílání Radia Proglas v týdnu od 24. 10. do 30. 10. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. října v 18.00
mši svatou ze studia radia Lumen, ve čtvrtek 27. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. října v 11.00 mše svatá z celostátního katechetického kongresu v Třešti, v neděli 30. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

V dalším díle duchovního vzdělávacího pořadu 1950+ uslyšíte v pondělí 24. října v 16.00 o dějinách Sýrie.
Sýrie byla po I. světové válce pod mandátní správou Francie. Samostatnou republikou se stala v roce 1946. Poté následovalo několik vojenských převratů na jejichž konci převzal moc diktátor Háfiz al-Asad až do své smrti roku 2000. Proti vůli Syřanů po něm nastoupil jeho syn Bašár. Dokázal však uklidnit politické napětí díky slibům reforem. K naplnění však došlo jen u mála z nich. Sýrie je tradičně nábožensky i národnostně smíšenou zemí. Za studené války spolupracovala se Sovětským svazem. Přátelství s Ruskem trvá dodnes.

Otázka jak předat dětem význam a poselství státních svátků je trochu oříšek. Jako orientační bod nám může sloužit knížečka Jindry Svitákové "Znáte naše svátky?" pro předškolní a mladší školní děti. Určitě za nás rodiče neudělá všechnu osvětovou a výchovnou práci, ale pomůže nám nějak začít a třeba se i sami něco nového dovědět. K pořadu Umíme slavit i státní svátek? pozve Irena Kintrová v Kafemlýnku v úterý 25. října v 9.30.

Doudlebsko je svérázný jihočeský národopisný region rozkládající se mezi Vltavou a Malší, na území současných okresů České Budějovice a Český Krumlov. Na putování Doudlebskem za jeho písmáky – inspirován stejnojmennou publikací Jana Šimánka – zve všechny posluchače Folklorního okénka na vlnách Proglasu ve středu 26. října od 16.55 milovník jižních Čech a obdivovatel Jihočechů Zdeněk Vejvoda.

Možná se nám zdá, že tzv. poučená interpretace klasické hudby je "vynález" posledních několika let. Ale soubor Pro Arte Antiqua Praha vznikl již za 1. republiky a patří k nejstarším souborům v Evropě, které klasickou hudbu na dobové nástroje provozují. Více o jejich historii i současnosti nám řekne současný vedoucí souboru Jan Šimon v Oktávě v pátek 28. října v 16.55.

S doc. Karlem Sládkem dnes ukončíme sérii 12 pořadů věnovaných základním tématům spirituální teologie. Bude hovořit o kněžství jako křesťanském životním stavu. V pořadu Dotýkání světla v pátek 28. října v 22.00.


Na přelomu října a listopadu budeme besedovat o aktuální situaci v Číně, na Ukrajině, v Rusku a Sýrii.
K rozhovoru o Číně přijali pozvání šéfredaktor Epoch Times ČR Milan Kajínek a Hao Sun z Číny, který praktikuje Falun Gong, filosofii krvavě pronásledovanou čínským režimem. V Číně prý funguje tvrdý kapitalismus, ale pod stálou kontrolou Komunistické strany Číny. Jedná se o zemi se světově významnou ekonomikou. Zároveň tam vláda udržuje moc pomocí neospravedlnitelného násilí a teroru. Čínský prezident se straní krvavého odkazu Mao Ce-tunga i masakru na náměstí Nebeského klidu z roku 1989. Proč ale svou moc upevňuje likvidací opozice, jako jeho předchůdci? Uslyšíte Mezi slovy v cyklu Bez obav? v sobotu 29. října v 22.10.