katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 7. 11. do 13. 11. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. listopadu v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače ze studia Proglasu, ve čtvrtek 10. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 13. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30 .

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).


V našem životě bývají situace, které nás bolestně zasáhnou. Jsou to nemoci, různé konflikty, zklamání nebo dokonce smrt někoho blízkého. V takových chvílích nemáme daleko k zoufalství. Jenomže právě v těchto situacích se může naše víra upevnit a my prožijeme ujištění, že Bůh je s námi a podává nám svoji pomocnou ruku. „Těžké životní situace prověří naše srdce.“ to je téma Noční linky s Rev. Jaroslavem Kratkou v pondělí 7. listopadu od 22.30.


„Dlouhá léta se snažím nacházet hudbu pravdy, učím se jí od těch, kteří ji v sobě mají a cítím povinnost ji ukazovat těm, kteří ji potřebují a upřímně o ni stojí..“ – to jsou slova hudebníka a cimbalisty Jana Rokyty, zakladatele a ředitele mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura 2016, který se koná na konci listopadu v Ostravě. Společně s Klárou Obručovou, členkou organizačního týmu, představí ve Folklorním okénku ve středu 9. listopadu v 16.55 hudebníky, kteří přijali účast na druhém ročníku festivalu, a nebude chybět ani ohlédnutí za prvním festivalovým ročníkem.


Novináři se v současnosti často zajímají, zda Rusko neznamená pro naši budoucnost hrozbu. Jsme svědky toho, že tato země je schopná velmi rychle a nedemokraticky zabrat cizí území, vyvolat nepokoje a válečné střety anebo "udržet na řetězu" Čečence. Máme se bát, že k nám zase Rusko pošle svou pomoc?
O nepochopení či nepochopitelnosti (nehodící se škrtněte) ruských zájmů budeme mluvit s politoložkou Markétou Žídkovou a ruským studentem Alexandrem Ivanovem. Naladíte v sobotu 12. listopadu od 22.10 v pořadu Bez obav?


Karmelitánské nakladatelství vydává v novém překladu autobiografické spisy svaté Terezie z Lisieux (1873–1897), které patří k nejvzácnějším pokladům křesťanské duchovní literatury. Nad poselstvím prostinkých a niterných Tereziiných zápisků se zamýšlí v Knihovničce v neděli 13. listopadu ve 13.20 redaktorka Hana Svanovská.


Keňský farář v Čechách. Bob Ogola je farářem CČE, v současnosti působí v západních Čechách. Nabízíme rozhovor, ve kterém se budeme bavit o jeho cestě z Afriky do Evropy a na různé prožívání víry různými kulturami. V neděli 13. listopadu v 17.00.