katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Pořady tohoto týdneVysílání Radia Proglas v týdnu od 14. 11. do 20. 11. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 15. listopadu v 18.00 mši svatou za posluchače ze studia Proglasu, ve čtvrtek 17. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 20. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka má v Brně pět pracovišť, jedno však mají společné – řídí se heslem „bohatší život skromnějšími prostředky“. Organizace v Brně funguje už 25 let.
K mikrofonu jsme pozvali oba zakladatele Lipky Aleše Máchala a Hanu Korvasovou. Hovoříme o počátcích zařízení, zamýšlíme se nad vzděláváním dětí, studentů a učitelů, ale i komunálních politiků v oblasti ochrany životního prostředí. Rovněž se zajímáme, jak v Lipce vnímají encykliku Laudato si´ papeže Františka. Naladíte v pondělí 14. listopadu ve 22.00 .

Jak se vyrovnat s vlastním selháním? To, že občas někde tzv. "ulítneme", nesplníme, co jsme si předsevzali či někomu slíbili nebo si dlouho nedovedeme přiznat nějaký problém je něco, o čem Bůh ví a počítá s tím. Ale jakým způsobem se vyrovnat s tím, že nám takové věci dlouhodobě poškozují jinak křehké lidské vztahy i vlastní sebeidentitu? Jak se naučit vkládat břemena naší lidské porušenosti na Boha, který jediný náš může proměnit? Na Vaše zkušenosti, příběhy a názory se těší redaktorka Hana Svanovská v pondělní Noční lince 14. listopadu od 22.30.

Co nám dnes může říci sv. Anežka . Mnozí si dnes listopadové události roku 1989 spojují i se svatořečením sv. Anežky České. Jistě, patří k sobě, ale zužovat svatořečení Anežky jen na tuto událost je rozhodně chyba. Proto vám nabídneme rozhovor s bratrem Leo Gallasem z Rytířského řádu křížovníků s červenou hvězdou, aby nám osobnost sv. Anežky více přiblížil. Uslyšíte ve čtvrtek 17. listopadu v 15.05 .

Komunita Sant´Egidio vznikla v Itálii jako společenství křesťanů, kteří přispívají k mezináboženskému dialogu a pomáhají potřebným. Nyní působí i na několika místech v České republice. Co všechno členové komunity podnikají, o tom si budeme povídat s docentkou Kristinou Koldinskou v pořadu Živě z Prahy v pátek 18. listopadu v 9.30 .

V sérii relativně rychlých převratů v arabských státech na začátku našeho století vyčnívá Sýrie. Tam
v těchto dnech vrcholí nejen válečný konflikt mezi režimem Bašára Asada, jeho opozicí a teroristy, ale také humanitární krize vinou ignorování lidských práv. Nabízí se otázky: Kdo bude vlastně vítězem, když přijde prezident Asad o moc? Jak se bude žít občanům Sýrie, pokud si moc udrží? Bude se mstít nepřátelům? Získají Kurdové svůj stát? Dopadne Sýrie bez Asada jako Irák nebo Lybie? Na besedu o aktuální situaci v Sýrii jsme pozvali novináře a znalce situace na Blízkém východě Břetislava Turečka. Uslyšíte v sobotu 19. listopadu Mezi slovy v cyklu Bez obav? od 22.10.

Posláním kněze je přivádět lidi ke Kristu , to je název dalšího dílu cyklu Křesťan a svět. Uslyšíte, jak salvatoriáni, duchovní synové kněze Františka od Kříže Jordana, tvoří ve všeobecné Církvi společenství pastýřské služby. Jedním z nich je P. Andzej Kaliciak. Jaká byla jeho cesta z Polska přes Bělorusko na Moravu? Více v neděli 20. listopadu od 17.00 .
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest