katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 21. 11. do 27. 11. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 22. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia radia Lumen, ve čtvrtek 24. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 27. listopadu v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Listopad je měsícem, kdy si mimo jiné připomínáme Den bez aut a Den nenakupování. V Noční lince, kterou vás bude provázet Marcela Kopecká, proto otevřeme téma šetrnosti a ohleduplnosti. O tom, co ještě potřebujeme a co už ne, můžete s námi diskutovat v pondělí 21. listopadu od půl jedenácté večer.

Už tradičně se sejdou před začátkem adventu všechny tři autorky Kafemlýnku, aby přinesly tipy na prožití adventní doby s dětmi. Nebudou chybět knižní i jiné dárky pro posluchačky - rodinný kalendář, adventní kalendář pro manžele, příběh pejska Hafíka, knížka "Jak si zkazit život" a "Háčkovaný Betlém". Uslyšíte také fejeton o adventním předsevzetí z knížky "Koukej mami" od Františky Böhmové. Setkání před adventem naladíte v úterý 22. listopadu v 9.30.

Folkové prázdniny 2016 zahajovala v Náměšti nad Oslavou mužská vokální skupina Iberi z Gruzie. Natočili jsme s ní rozhovor nejen o jejím repertoáru, ale i obecně o tradiční hudbě této kavkazské země. V pořadu Jak se Vám líbí, se mimo jiné dozvíte, jak důležité je pro gruzínskou kulturu křesťanství. Uslyšíte ve čtvrtek 24. listopadu v 19.15.

Od pátku 25. listopadu uvádíme v cyklu Dotýkání světla nový pořad Pouštní krize, první díl s názvem Hřích uslyšíte ve 20.15. Kniha Exodus popisuje vysvobození Izraele z otroctví v Egyptě a putování pouští. Pro naše adventní setkání otevřeme tuto knihu na 32. kapitole. Mojžíš je v tu dobu na hoře Sinaj s Hospodinem a lid nabývá dojmu, že je ztracen. Řeší to po svém: nechají si ulít zlatého býčka, kterého začnou uctívat a na Hospodina si vzpomenou, až pocítí důsledky hříchu. V dalších dílech si budeme povídat o tom, co se dělo dál. Díky tomuto biblickému vyprávění si můžeme "v koncentrované" podobě projít dějiny spásy. Protože právě na poušti člověk zhřešil, kál se, došel odpuštění a milosti a Bůh s ním obnovil smlouvu.

Rok 2016 byl Svatým rokem milosrdenství. Svaté brány se otevřely nejen v římských bazilikách, ale v kostelích po celém světě. Jak Svatý rok prožívali ve farnosti Velehrad? Více v sobotu 26. listopadu v 22.10 v Mezi slovy – Rok u svaté brány.

V Knihovničce v neděli 27. listopadu od 13.20 představíme knihu papeže Františka - Jméno Boží je milosrdenství. Tato kniha je dialogem mezi papežem Františkem a novinářem Andreou Torniellim. František v něm líčí své vzpomínky z mládí a zkušenosti, které nabyl jako pastor. Hlavním tématem je "Milosrdenství jako nejdůležitější vlastnost Boha". „Bůh si nepřeje, aby jakákoli duše byla zatracena. Jeho milost je nekonečně větší než naše hříchy," píše. Stejně tak ani církev nemá právo zavírat komukoli dveře. Naopak, její povinností je najít cestu ke všem lidem, k jejich duším a srdcím, aby si byli schopni uvědomit své hříchy, převzít za ně odpovědnost a upustit od konání špatných skutků.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest