katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 28. 11. do 4. 12. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 29. listopadu v 18.00
mši svatou ze studia radia Lumen, ve středu 30. listopadu v 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 1. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 3. prosince v 7.00 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Také v letošním roce vás zveme na ranní adventní mše svaté - roráty. Název "roráty" je odvozen od vstupního zpěvu čtvrté neděle adventní, který začíná slovy: "Rorate coeli desuper", tedy "rosu dejte shůry". Původ rorátů sahá až do doby vlády Karla IV., jenž zavedl celoroční praxi votivních mší k Panně Marii. K těmto mším se připojila tradice liturgického zpěvu, jež svého vrcholu dosáhla v 16. století.
Přenos rorátních mší svatých budeme tento týden vysílat ve středu 30. listopadu v 6.20 ze studia Radia Proglas a v sobotu 3. prosince v 7.00 z kostela sv. Augustina v Brně. Přejeme sváteční adventní čas.
Jak na dyslexii. Novodobý strašák rodičů a školních dětí se jmenuje dysfunkce. Jedná se o mozkovou změnu, která neumožní dítěti, aby se učilo stejně dobře jako jeho vrstevníci. Jedna z takových odlišností se jmenuje dyslexie a brání dítěti v tom, aby úspěšně četlo. Knížku o tom, jak se takové dyslektické dítě asi cítí, co potřebuje a jak se mu dá pomáhat, napsala brněnská dětská psycholožka Jarmila Burešová. Přijde nám svou knižní novinku "Povím vám o dyslexii" z "Ediky" představit a bude přímo odpovídat na otázky rodičů. Naladíte v Kafemlýnku v úterý 29. listopadu v 9.30.

Rozhovor s biskupem F. V. Lobkowiczem. Skončil Rok milosrdenství, zavřely se Svaté brány, vstoupili jsme do nového Církevního roku. Nejen na téma "Šťastný návrat do nových začátků" hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s biskupem Mons. Františkem Václavem Lobkowiczem. V pátek 1. prosince ve 20.15.


Setkal jsem se s Boko Haram. Olalekan Akintola pochází z Nigérie, odkud utekl potom, co odmítl spolupráci s teroristickou organizací Boko Haram. Díky svým obchodním kontaktům získal víza do České republiky, kde požádal o azyl. Při poznávání nové země, kultury, jazyka i zvyků mu pomáhaly neziskové organizace i křesťanská společenství. Jak se žije žadatelům o azyl v České republice? Dozvíte se v dalším díle z cyklu Mezi slovy v sobotu 3. prosince ve 22.10.

O vybraných titulech z nakladatelství Paulínky pohovoří sestra Andrea Hýblová v neděli 4. prosince v 13.20 v Knihovničce.

Posláním kněze je přivádět lidi ke Kristu. Salvatoriáni, duchovní synové kněze Františka od Kříže Jordana, tvoří ve všeobecné Církvi společenství pastýřské služby. Jedním z nich je P. Andzej Kaliciak. Jaká byla jeho cesta z Polska přes Bělorusko na Moravu? Uslyšíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 4. prosince od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest