katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 5. 12. do 11. 12. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 6. prosince v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 8. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina na poděkování za 21. let Proglasu, v pátek 9. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v sobotu 10. prosince v 7.00 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 11. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Jabula – církevní mateřská školka. Od září 2016 funguje v Moravských Budějovicích církevní školka, která odvodila svoje jméno od místního rodáka Jana Buly, jmenuje se Jabula. Navštívili jsme jí a hovořili s její ředitelkou Alenou Žákovou. Poslechněte si, jak vypadá školka, která je postavena hned vedle domova pro seniory. Uslyšíte v pondělí 5. prosince v 20.15.

Folklórní okénko - Toč se a vrč, kolovrátku ve středu 7. prosince v 16.55. V tradičním vesnickém společenství patřilo v zimním období k hlavním domácím činnostem spřádání lnu. Období společné práce žen a dívek v některém ze statků trvalo s malými přestávkami od svátku sv. Martina až do Velikonoc. K přástkám se vztahovala i řada různých zvyků, nezřídka s milostným podtextem. K příjemnému adventnímu posezení – třeba i bez kolovratu – zve Zdeněk Vejvoda a prostřednictvím vybraných nahrávek i nejlepší čeští muzikanti a zpěváci.

Ve čtvrtek 8. prosince od 19.15 si Milan Tesař v pořadu Jak se Vám líbí bude povídat se Štěpánem Policerem o Schole brněnské mládeže.

Novým prezidentem Likvidace lepry byl jmenován P.Stanisław Góra. Spolu s ředitelem této organizace Lubošem Hajasem budou hosty studia Kristián. A vy se nejen dozvíte dojmy z jejich nedávné cesty do Indie, co případně nového P. Góra chystá, ale i výhled na rok 2017. Naladíte opět ve čtvrtek 8. prosince ve 20.15.

Máte-li rádi klasiku a poznáte-li poslechem díla známých mistrů, zapojte se do tradiční předvánoční soutěže Oktávy. Jako každoročně bude Klára Beránková vybírat díla autorů, kteří letos jubilovali. Pokud zavoláte do živého vysílání a uhodnete, která skladba zní, můžete vyhrát některé z mnoha připravených CD. V pátek 9. prosince za pět minut pět.

Profesor Karel Makonj se od 60. let věnuje alternativnímu a loutkovému divadlu. Své zkušenosti uplatňuje jako pedagog pražské DAMU a jako arteterapeut. Ve funkci režiséra působil na několika scénách v České republice a v Polsku. Je františkánským terciářem. Uslyšíte v Živě z Prahy v pátek 9. prosince v 9.30.

Bůh potrestal nevěrné Izraelce, kteří si nechali na poušti ulít zlatou modlu býčka, aby jim nahradil Hospodina. Přeživší svého hříchu litovali a činili pokání. Atmosféra v táboře Izraelitů se ale radikálně změnila. Bůh už nepůjde uprostřed svého lidu, protože by to Izraelce pro jejich tvrdošíjnost stálo život. Ale malá naděje jim zůstala. Bůh je neopustil, nadále rozmlouvá s Mojžíšem a chce všechny dovést do zaslíbené země. V pátek 9. prosince od 20.15 zveme k poslechu dalšího dílu pořadu Pouštní krize s názvem Pokání.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest