katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z vánočního programu ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 19. 12. do 25. 12. 2016

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 20. prosince v 18.00 mši svatou za posluchače přátele ze studia Proglasu, ve čtvrtek 22. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v sobotu 24. prosince ve 22.00 mši svatou z duchovního centra v Brně – Lesné, v neděli 25. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci + v 11.55 Urbi et orbi.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.30.

V tomto týdnu vysíláme také modlitbu radostného růžence – v pondělí v 18.00, úterý ve 22.30, středa v 18.00, pátek 22.30, sobota 20.30.

Vánoční okruh aneb Jak myslet na věci božské, aniž bychom opomíjeli věci lidské. Skrze člověka k Bohu? Nebo naopak? Co vlastně děláte v adventu? Na telefonáty, SMS a maily se těší P. Martin Holík v Noční lince v pondělí 19. prosince od 22.30.

Držitelem ceny Proglasu Za krásu slova se na konci prázdnin 2016 na festivalu Mohelnický dostavník stal David Švestka, kapelník folkové skupiny Kapky z Červené Vody na moravsko-českém pomezí.
V rozhovoru s členy skupiny Kapky si představíme aktuální album Mohyly, ale budeme hovořit také o akcích, které kapela ve svém regionu pravidelně pořádá. Uslyšíte v pořadu Jak se Vám líbí v úterý 20. prosince v 19.15.

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! si Hanácký mužský soubor Rovina u Olomouce společně
s cimbálovou muzikou Záletníci připravili hanácké adventní prozpěvování. Naladíte ve středu 21. prosince v 16.55.

K poslechu posledního dílu cyklu Pouštní krize zveme v pátek 23. prosince v 20.15. Kniha Exodus končí dlouhým vyprávěním o budování Boží svatyně. S ní pak Izrael putoval do zaslíbené země. Bůh je tedy neopustil. Skutečně všem odpustil a obnovil svou smlouvu. Mnozí Izraelité proto s radostí obětovali své cennosti a šperky, aby mohla svatyně vzniknout. Toto vyprávění knihy Exodus od hříchu na poušti po vybudování svatyně je podobné celým dějinám spásy, ve kterých člověk padl, litoval, došel milosti
a odpuštění a Bůh se k němu neobrátil zády. Naopak, stal se člověkem, podobně jako na poušti Boží svatyni naplnila Hospodinova sláva.

K letošním vánočním svátkům připravil rozhlasovou glosu pro posluchače Proglasu pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka. Vysíláme ji na Štědrý den v sobotu 24. prosince v 7.30 a 18.50, opakujeme na Boží hod vánoční 25. prosince. v noci v 1.45 a dopoledne v 10.20.

Spisovatelka Lenka Rožnovská slyšela příběh ze života, který vyprávěl kněz Petr Piťha a napsala podle něj povídku "Zachráněné vánoce". My jsme ji pro vás připravili v premiéře jako dárek na Štědrý den 2016 od 14.00. V příštím roce by měla vyjít v nakladatelství Albatros jako knížka pro děti.

Ve vánočním speciálu sáhneme do našeho archívu. Představíme vám třešťské betlémy, povíme si něco o tom, jak se kapr dostane na vánoční stůl a nabídneme pár informací o tom, jak to vypadá v opravdovém Betlémě. V Barvínku v neděli 25. prosince od 11.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest