katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z programových tipů Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 6. 2. do 12. 2. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 7. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé posluchače, ve čtvrtek 9. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 12. února v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit keKorunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

V pondělí 6. února od 16.00 v dalším díle vzdělávacího cyklu Jak rozumět médiím uslyšíte, že kromě šíření informací či kultury dokáží média šířit i méně příjemné, někdy i nebezpečné obsahy. Mezi ně patří i morální panika. O jejím vytváření a šíření a souvislostech s dehumanizací - tedy znelidšťováním lidí zobrazených v médiích - přednáší MgA. Jan Motal, Ph. D. který se na brněnské Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity zabývá také žurnalistickou etikou.

Centrum pro podporu rodin v Třebíči má v názvu biblické jméno Ruth a úzce spolupracuje s Charitou. Pomáhají a radí rodinám, pořádají přednášky, semináře, setkání a večery pro manžele i akce pro veřejnost. O činnosti Centra bude mluvit Ivana Horáková s koordinátorkou Marcelou Blažkovou. Spolu s nimi přijde i Jana Kršková, která připravuje programy na podporu mezigeneračních vztahů: pro seniory, kteří chtějí hlídat děti rodinám, které mají babičku a dědečka daleko. V Kafemlýnku v úterý 7. února v 9.30.

Kde pomohla Tříkrálová sbírka, uslyšíte v úterý 7. února ve 20.15. Tříkrálová sbírka z roku 2016 podpořila v Arcidiecézi Olomouc mnoho projektů a potřebných. Zavedeme Vás do Charity Svaté rodiny v Novém Hrozenkově, kde nechali zateplit Dům pokojného stáří, do Charity Přerov, kde si pořídili vybavení pro domácí hospicovou péči a do Poradny pro ženy a dívky Charity Olomouc.

V rozhovoru s doc. Petrem Kubínem z KTF se dozvíte, co jsou to kapituly. Kdo je založil a proč? K čemu slouží? Určitě budeme hovořit o kapitule Vyšehradské, Karlštejnské a u sv. Víta. O jejich historii i současnosti vysíláme ve čtvrtek 9. února ve 20.15.

V pořadu Na ostří meče a prknech, která znamenají svět se setkáme s pravým mušketýrem Jaroslavem Vaculíkem. V rozhovoru s ním se vydáme do romantických časů, "kdy muži byli čestní a kord byl jejich jediným rádcem". Představíme si brněnskou divadelní a šermířskou společnost Exulis, kterou již řadu let vede, i jeho výuku francouzské školy barokního šermu. Popovídáme si také o tom, jaké to je vytvářet divadelní představení, kde šerm hraje zásadní výrazový prvek a nabídneme i několik krátkých ukázek právě z těchto inscenací. Nechte se unést atmosférou dobrodružství a elegance, které divadlo historie v pohybu nabízí. V sobotu 11. února od 22.10.

O knize Jaroslava Šebka – Za Boha, národ, pořádek uslyšíte v Knihovniče v neděli 12. února ve 13.20. Kniha se zabývá tematikou antidemokratických a nacionalistických tendencí v prostředí českého a německého katolicismu v Československu v meziválečném období. Problematika je zmiňována také ve středoevropském kontextu – především s důrazem na vývoj v Rakousku a Německu. Pozornost se věnuje rovněž papežské politice tohoto období, která svou snahou o ofenzivnější vystupování církve ve veřejném prostoru přinášela mimo jiné konsekvence k postojům katolických kruhů u nás a byla současně konfrontována s nástupem autoritativních a totalitních režimů v Evropě.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest