katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysíláme bez reklamVysílání Radia Proglas v týdnu od 13. 2. do 19. 2. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 14. února v 18.00 mši svatou z brněnského studia za nemocné posluchače Proglasu, ve středu 15. února mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 16. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 19. února v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).


Vedení instituce jako duchovní úkol. Monika Marková, ředitelka Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích, uznávaná jako manažerka instituce, která ji řídí podle zásad platných i v duchovním životě, vystihne rozdíl mezi manažerem firmy vládnoucím podřízeným zaměstnancům a křesťanem, kterému Bůh svěřil do péče lidi a své dílo. Více uslyšíte v pořadu Vedení instituce jako duchovní úkol v úterý 14. února ve 20.15.

Ve středu 15. února v 9.30 v pořadu Vítejte, senioři, se ohlédneme za sobotou s datem 4. února, kdy se do Brna jako každý rok sjeli kamarádi Proglasu. Mezi nimi je i celá řada aktivních spolupracovníků seniorského věku, se kterými jsme natočili reportáž z našeho každoročního setkání. Představíme také mezigenerační projekt Centra pro podporu rodin v Třebíči.

Charita Frýdek-Místek si v letošním roce připomíná již 25 let úspěšné činnosti. Při této příležitosti si redaktor Antonín Žolnerčík pozval k mikrofonu jejího současného ředitele Mgr. Martina Hořínka, který byl shodou okolností hlavním koordinátorem letošní Tříkrálové sbírky v ostravsko-opavské diecézi. Ve čtvrtek 16. února ve 20.15.


V pátek 17. února v 9.30 v pořadu Živě z Prahy zveme na setkání s výtvarníkem a spisovatelem Oldřichem Seluckým. Jeho díla znají mladí (i stále mladí) čtenáři, kterým kromě jiného zprostředkoval příběhy svatých. Povíme si také o knižních ilustracích a o tvorbě vitráží a oltářního obrazu pro kostel v pražských Bohnicích.


V Knihovničce v neděli 19. února v 13.20 sáhneme po knize Mezi nebem a zemí. "Autor je Žid, věřící v Ježíše Krista. Přesto zůstává nepokřtěným Židem. Pro toto své počínání může uvést více důvodů. První důvod: autor věří, že pokud by Izrael jako národ a náboženství zmizel ze světa, přestal by existovat konkrétní svědek biblického zjevení, a tím by základ zvěstování poklesl na úroveň pouhého mýtu, podobného mýtu o řeckých nebo germánských bozích. Druhý důvod: Izrael prožívá chvíle nejtěžšího pronásledování. Autorovi je proti mysli opouštět tento zástup pronásledovaných. Třetí důvod: církev, která si říká, nový Izrael‘, nebyla v minulosti a přítomnosti vůči starému Izraeli, jeho obdarování a jeho poslání, zcela spravedlivá. Dokud ještě existují antisemitští křesťané, bude pokřtěný Žid ne zcela radostným a poněkud dotěrným zjevem. Množí se však nadějné náznaky, že se konečně počíná objevovat na obou stranách hlubší porozumění tomu tajemství, které se vznáší mezi starým a novým Izraelem.“ Nad eseji pražského německého židovského spisovatele Franze Werfela se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest