katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysíláme bez reklamVysílání Radia Proglas v týdnu od 20. 2. do 26. 2. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 21. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za živé přátele a posluchače Proglasu, ve čtvrtek 23. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 19. února v 9.00 mši svatou z duchovního centra Brno – Lesná

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Každou neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

"Svoboda - není to tak jednoduché téma, jak by se na první pohled zdálo." Na setkání s vámi se v Noční lince v pondělí 20. února od půl jedenácté těší Anna Macková.

"Maminky na sociální síti" je téma dalšího z řady Kafemlýnku v úterý 21. února v 9.30. Spolu s Lenkou Kolaříkovou přijala pozvání do pořadu také Monika Šulc Michalková, s nimiž si redaktorka Ivana Horáková bude povídat jaký význam mají sociální sítě pro maminky malých dětí. Co tam hledají, vkládají, co píší nebo nabízejí; v jakých skupinách se sdružují a zda díky internetu podnikají i nějaké společné akce.

Dlouholetý plzeňský rozhlasový kolega Vladimír Bernášek o etnografce Marii Ulčové (1925–1998) a jejím vyprávění napsal: „Paní doktorku je radost poslouchat, je vtipná, moudrá a má vypravěčský talent. Mluví pěknou češtinou, rozvážně, hezky po sousedsku, jako kdyby seděla doma naproti vám. Až se vám chce nabídnout jí buchtu a kafe. V jejím projevu je něco babičkovsky milého a uklidňujícího.“ Ohlédnutí za dílem a hlavně za jedinečným vzpomínkovým vyprávěním Marie Ulčové nabízí Folklorní okénko se Zdeňkem Vejvodou ve středu 22. února od 16.55.

Soubor Musica Florea byl založen v roce 1992. Od počátku se věnoval a dodnes věnuje stylově poučené interpretaci hudby. V jeho čele stojí od počátku violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Repertoár souboru tvoří instrumentální komorní hudba, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. Století my se budeme věnovat jejich dvěma posledním CD Antonín Dvořák Symfonie č.2 a Jan Zach Requiem solemne c moll, hudba Prahy 18. století. V Oktávě v pátek 24. února v 16.55.

Hostem pořadu v sobotu 25. února v 22.30 Mezi slovy je spisovatelka Tereza Boučková. Hovořit budeme nejen o jejím mládí v Chartě 77, ale především o její literární tvorbě - románech "Rok kohouta" z r. 2008 a jeho volném pokračování, které vyšlo na sklonku loňského roku pod názvem "Život je nádherný".


Já jsem svého milého,on dychtí jen po mně.... Hostem pořadu Křesťan a svět je Andrea Hýblová z Kongregace Dcer sv. Pavla. V pořadu hovoří o svém dětství v "normální" rodině v Liberci, o studiu divadelní vědy a způsobu, jakým se díky realizaci jednoho divadelního představení "obrátila". Řeč bude také o specifikách řádu paulínek a jejich nakladatelské činnosti. Naladíte v neděli 26. února v 13.20.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest