katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z pořadů na Radiu ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 6. 3. do 12. 3. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.


V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 7. března v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 9. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 12. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Ve středu a v pátek po 15. hodině zveme k modlitbě křížové cesty.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).


Nejlepší Bible je ta, která je čtená. Je ještě pro nás Bible Knihou knih? Je pro nás každodenním chlebem, bez kterého se neobejdeme? Mnoho křesťanů má lepší přehled o sportovcích, zpěvácích, hercích a televizních seriálech, než o prorocích a apoštolech. Není to důvod k zamyšlení? O tom si můžete povídat
s Rev. Jaroslavem Kratkou v Noční lince v pondělí 6. března ve 22.30.

Každou neděli se scházíme na mši svaté. Proč to děláme a k čemu je to dobré? To se dozvíme v prvním dílu našeho postního cyklu Mše svatá, co to vlastně je? V Barvínku v úterý 7. března v 16.00.

"Píseň o Bernadettě" pražského německého autora Franze Werfela je úchvatným literárním zpracováním mariánského zjevení, k němuž došlo v jihofrancouzských Lurdech roku 1858. Autor v duchu nejlepších tradic literárního impresionismu vytvořil dílo, které přesvědčivým způsobem přibližuje život sv. Bernadetty Soubirousové. Ve Čtení na pokračování uslyšíte od středy 8. března v 11.05.

Malíř, grafik, scénograf, hudebník, choreograf a organizátor - tak by bylo možné charakterizovat uměleckou osobnost Jaroslava Václava Staňka, primáše cimbálové muziky Hradišťan. Zejména jeho primášské umění přiblíží středeční vydání Folklorního okénka na vlnách Proglasu ve středu 8. března v 16.55.

Likvidace Lepry slaví 25. výročí založení. O její historii a současnosti pohovoříme s Lubomírem Hajasem, který se navíc doslova před několika dny vrátil z inspekční cesty po Libérii. Takže se dozvíme i čerstvé informace o situaci v této zemi. V pondělí 9. března v 20.15.

Útěcha skrze Zjevení. V druhém pokračování bude řeč o zapečetěné knize, kterou směl otevřít pouze Beránek. Přiblížíme si, kde se tato událost vůbec odehrává, tedy před Božím trůnem a jak můžeme rozumět událostem, které nastaly po otevírání jednotlivých pečetí knihy. Více uslyšíte od P. Gorazda
Krušiny, O. Praem. v pátek 10. března v 20.15.

Besedy Bez obav? se vrací s náročným tématem: vědomí blízké smrti. Budeme se věnovat problematice léčby bolestí, péči o rodinu umírajícího, umírání dítěte a smíření se smrtí. Při prvním setkání bude řeč o léčbě bolestí. Zaměříme se jak na léčbu fyzických bolestí, tak duševních a duchovních. V cyklu Mezi slovy v sobotu 11. března v 22.10.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest