katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysíláme bez reklamVysílání Radia Proglas v týdnu od 13. 3. do 19. 3. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 14. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 16. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v neděli 19. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích

Ve středu a v pátek po 15. hodině zveme k modlitbě křížové cesty.

V neděli zveme k modlitbě za rodiny v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Média jako obránci tradičních hodnot a spolutvůrci identity, ať už kulturní, národní či osobní. Jak média přispívají k tomu, s jakými myšlenkami o sobě a své společnosti se ztotožňujeme, objasní MgA. Jan Motal, Ph.D., který se na brněnské Fakultě sociálních studií MU věnuje žurnalistické etice. Další díl vzdělávacího cyklu Jak rozumět médiím s názvem Média a identita naladíte v pondělí 13. března v 16.00.

Soužití mladých a zralých pod jednou střechou může být krásné, ale i hodně složité a bolestné.
Co všechno vstupuje do mezigeneračních vztahů. Co dobrým vztahům prospívá? Jak si vzájemně porozumět a pomáhat? Hostem Ivany Horákové v Kafemlýnku v úterý 14. března v 9.30 bude psycholog Vladimír Smékal.

Záchranná stanice v Bartošovicích je prvním zařízením tohoto charakteru v celé střední Evropě. Pracovníci jsou schopni postarat se o všechny druhy volně žijících živočichů, vyjma dospělých exemplářů velkých zvířat jako je např. los evropský, jelen, či medvěd. Redaktor Antonín Žolnerčík stanici navštívil
a k mikrofonu si pozval vedoucího Petra Orla ve čtvrtek 16. března ve 20.15.

Od Květné neděle do první velikonoční neděle se v Brně každý rok koná "Velikonoční festival duchovní hudby" složený z pečlivě vybíraných postních a velikonočních skladeb. Jaký bude letošní ročník, se dozvíme od dramaturga a manažerky festivalu v rámci týdeníku Oktáva v pátek 17. března za pět minut pět.

V týdeníku Slyšte, lidé! se po necelých dvou letech podrobně vrátíme k houslím a představíme si tento nástroj v obvyklých i méně očekávaných polohách. Budeme poslouchat tři jazzové houslisty z Polska, ukázku z nového alba Jana Hrubého, výbornou českou houslistku Jitku Malczyk nebo dánského mistra Haralda Haugaarda. Sólo pro housle 2 uvádíme v sobotu 18. března v 19.15.

Bojíte se bolestí při umírání? Druhé březnové pondělí se opět sejdeme v kavárně Őde, abychom hovořili nejen s odborníky o tématech dotýkajících se umírání. Tentokrát otevřeme problematiku léčby bolestí umírajícího. Našimi hosty budou onkolog MUDr. Petr Beneš, Ph.D. a nemocniční kaplan P. ThLic. Václav Tomiczek. Podle lékařů by měly být bolesti při konci života zpravidla zvládnutelné. Nikdo už prý nemusí trpět nesnesitelnými bolestmi. Ale co když nebolí jen tělo? Umí dnes odborníci řešit i trápení spojená s našimi duševními a duchovními problémy? Kromě hlavy nebo zad nás mohou např. užírat také dávná či nedávná zranění ve vztazích. Více v pořadu Bez obav? v sobotu 18. března ve 22.10.

V r. 2016 byl v archivu věznice ve Valdicích nalezen básnický deník křesťansky orientovaného básníka Jana Zahradníčka (1905-1960). Tuto unikátní faksimilii se péčí editora Jana Wiendla rozhodla vydat Moravská zemská knihovna v Brně. Jedná se z velké většiny o varianty básní, které napsal Zahradníček ve vězení mezi roky 1956 - 1960 a které posléze uspořádal editor Bedřich Fučík do sbírky "Čtyři léta". Nad přínosem publikace se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 19. března v 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest