katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Ladíme k vám - ladíte k nám!Vysílání Radia Proglas v týdnu od 20. 3. do 26. 3. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v pondělí 20. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v úterý 21. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače a přátele, ve čtvrtek 23. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích, v sobotu 25. března v 7.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 26. března v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně - Lesné

Ve středu a v pátek po 15. hodině zveme k modlitbě křížové cesty.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

Odlišný názor - Čemu byste rádi víc rozuměli, co vás tíží. Co chcete konzultovat. Dopředu můžete psát témata k této Noční lince. Těší se na vás P. Martin Holík. V pondělí 20. března v 22.30.

Mladým vstříc. Salesiánský řád se věnuje v prvé řadě mládeži a dětem. Jejich činnost je rozsáhlá a nebyla by možná bez hojné pomoci laických spolupracovníků. Tato takzvaná třetí větev salesiánské rodiny čítá desítky dobrovolníků, kteří pomáhají rodinám, mládeži, seniorům i mladým párům. Pořádají přednášky, výlety, chaloupky, brigády, přípravy na manželství a celou řadu dalších aktivit. Chcete-li s námi nahlédnout do prostředí přátel světce Dona Bosca, nalaďte si Proglas v úterý 21. března v 9.30. Pořad připraví Ivana Horáková.

Mississippi Heat je bluesová skupina z Chicaga, v jejímž čele stojí původem belgický hudebník a skladatel Pierre Lacocque. V telefonickém rozhovoru s ním budeme povídat o foukací harmonice, o jeho oblíbených biblických postavách i o tom, v čem je blues po hudební stránce výjimečné. Skupina Mississippi Heat vystoupí 28. března v Praze v Lucerna Music Baru. Rozhovor Milana Tesaře s touto kapelou naladíte v úterý 21. března v 19.15.

Palác YMCA v Praze reprezentuje cenné dílo moderního klasicismu 20. let 20. století. Ovšem snad ještě důležitější je poslání YMCY jako takové. Vznikla v roce 1844 v Anglii a jde o nejstarší, největší a nejrozšířenější mládežnickou organizaci na světě. O jejím poslání a konkrétní činnosti v České republice
si budeme povídat s ředitelkou Paláce YMCA Ing. Petrou Otřísalovou v pátek 24. března v 9.30.

Svatý Jan popisuje ve své knize vize o souboji ďábla s Ježíšem a jeho církví. Vyjadřuje se ale v bohatých obrazech. Tento souboj svádí tři oškliví draci. První z nich chce zabít nejprve spasitele, jakmile se narodí. Když se mu to nepodaří, snaží se alespoň zahubit jeho matku, ženu oděnou sluncem. Ale ani to nedokáže. Proto se na zemi objeví druhá šelma. Mnoho lidí uchvátí svými slovy. A ta třetí? Dokáže si získat mnohé svými zázraky a divy. Ďábel napodobuje a paroduje Boha. Ale podle Zjevení se radují pouze ti, kdo smí být v blízkosti Beránka. Více ve čtvrtém díle z cyklu Útěcha skrze Zjevení v pátek 24. března ve 20.15.

Žít a vědět, že mi umírá dítě, je jistě něčím obzvláště bolestivým a těžkým. A proto o tom budeme mluvit při našem třetím jarním setkání "Bez obav?". Budeme hovořit o tom, co prožívá umírající i jeho milující rodiče, co mají dělat, čemu se nevyhýbat, co neříkat, jak najít v takové situaci naději... Našimi hosty budou neonatolog MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. a maminka Blanka Orlová, které před dvěma lety zemřel nejmladší syn v dětském věku. Uslyšíte v sobotu 25. března ve 22.10.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest