katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 27. 3. do 2. 4. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 28. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 30. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 31. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 2. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích

Ve středu a v pátek po 15. hodině zveme k modlitbě křížové cesty.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – každé pondělí v 18.00 (radostný růženec), úterý ve 22.30 (bolestný), středa v 18.00 (slavný), pátek 22.30 (bolestný), sobota 20.30 (světla).

V pondělí 27. března v 16.00 uslyšíte další díl vzdělávacího cyklu. Média a demokracie. Po předchozím dílu, který se věnoval specifikům nových médií, se Mgr. Alena Macková, Ph.D. z brněnské Fakulty sociálních studií zaměří na vztah nových médií a demokratického politického systému. Bude mluvit o proměnách politiky, politiků i občanů, o změnách v politické komunikaci i zapojení občanů do politického života.

V Barvínku si povídáme o mši svaté. První část mše svaté je bohoslužbou slova. Projděme si ji minutu po minutě. V úterý 28. března od 16.00.

V letošním roce si připomínáme 105 let od narození významné osobnosti - želivského opata Bohumila Víta Tajovského, disidenta komunistického režimu, který se narodil 3. března 1912 v Klanečné u Havlíčkova Brodu. Královéhradecké studio Vojtěch připravilo k tomuto výročí vzpomínkový pořad. Uslyšíte v úterý 28. března v 20.15.

V posledním Folklórním okénku měsíce března připomene Helena Bretfeldová osobnost horňáckého primáše, Majstra Jožky Kubíka , od jehož narození letos na jaře uplyne 110 let. V hudebních ukázkách zazní jeho hlas i jeho dalekonosné husle, zavzpomínají pamětníci a představí se jeho bezprostřední následovníci - Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče, Cimbálová muzika Kubíci a Horňácká muzika Petra Mičky. Ve středu 29. března v 16.55.

Setkání s českokrumlovským uměleckým štukatérem Vladimírem Voborníkem, který vedle práce na fasádách hlavně historických objektů, přichází do krajiny ke kapličkám a svýma rukama je obnovuje. Štuk, tvář kapličkám vysíláme ve čtvrtek 30. března od 20.15.

Čím více pronikáme do tajemství vizí svatého Jana, tím více nám boj se zlem překrývá radost z jednoznačného vítězství Boha. Přesto na nás musí být vylito sedm nádob Božího hněvu. Proč? Působí totiž trápení, které má moc pohnout k pokání. Podle Janova svědectví bylo vylito všech sedm nádob. A i po té poslední mnoho z nás Boha nadále proklínalo. Pořad Útěcha skrze Zjevení naladíte v pátek 31. března od 20.15.

Poslední březnovou besedu o vědomí blízké smrti zaměříme na možnost či nemožnost smíření se smrtí. Je možné se na vlastní umírání připravit a odejít klidný, ba radostný? Křesťané umírají s nadějí na vzkříšení. Dovede ale víra opravdu člověka přivést k přesvědčení, že život smrtí nekončí, když musí odejít tam, kde to nezná a opustit ty, kteří mu jsou tak blízcí. Jak vlastně vypadá zdravé smíření? Na toto téma budeme mluvit s onkologem MUDr. Petrem Benešem, Ph.D. a P. Bernardem Slabochem, O.Praem. P. Bernard v nedávné době onemocněl rakovinou. Prožil si období, kdy se musel vyrovnávat s vědomím blízkosti vlastní smrti. Jeho nemoc se prozatím podařilo zastavit. Více v pořadu Bez obav? v sobotu 1. dubna ve 22.10.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest