katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 10. 4. do 16. 4. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 11. dubna v 18.00 mši svatou z brněnského studia za nemocné posluchače přátele Proglasu,
ve čtvrtek 13. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou,
v pátek 14. dubna v 18.00 velkopáteční obřady z duchovního centra v Brně – Lesné,
v sobotu 15. dubna ve 20.00 vigilii ze Zmrtvýchvstání Páně z kostela Panny Marie Sněžné v Praze,
v neděli 16. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci,
v pondělí velikonočního oktávu 17. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích

Ve středu po 15. hodině zveme k modlitbě křížové cesty .

Na Velký pátek v 15.00 a také následující dny vždy pár minut po 15. hodině se můžete se společenstvím ze Slavkovic připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství .

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí v 18.00 (bolestný), v úterý ve 22.30 (bolestný), ve středu v 18.00 (bolestný), ve čtvrtek ve 22.30 (bolestný), v pátek 22.30 (bolestný) a v neděli v 18.00 (slavný).

Před přímými přenosy bohoslužeb a obřadů nabízíme úvod do liturgie daného dne s profesorem liturgiky s Františkem Kunetkou .

Ve čtvrtek od 22.00, v pátek od 9.30 a večer ve 22.00 a také v sobotu v 18.00 nabízíme cyklus Rozjímání o vykoupení – o událostech Zeleného čtvrtku, Velkého pátku a Bílé soboty tentokrát uvažují a meditují P. Justin Dvorský OP, bratr Radek Navrátil, sestra Lucie Cincialová a ikonopisec Martin Damian .

Měli jste někdy o něco vážný zájem? Pak víte, že se takové věci nebo snad i osobě, musíte věnovat s plným nasazením. Vážný zájem je název projektu, který organizuje domácí koncerty klasické hudby. Představí nám ho, hlavní organizátor, vynikající violoncellista Tomáš Jamník. Ve čtvrtek 13. dubna ve 20.15 .

Velikonoční oratorium Františka Xavera Richtera Deposizione dalla croce - Snímání z kříže - nahrál na jaře loňského roku v obnovené světové premiéře soubor Czech Ensemble Baroque. O jaké dílo jde a co předcházelo jeho nastudování, nám v rámci Oktávy poví dirigent snímku Roman Válek. V pátek 14. dubna od 20.00 budeme ve světové rozhlasové premiéře vysílat dílo celé.

Povídky Jana Čepa se často zaměřují k mezním situacím v životě zdánlivě běžných venkovských lidí. Jsou však vzdálené popisnému realismu, využívají zkratky, jemných náznaků a míří k duchovnímu rozměru bytí. Pořad Putování úvozem je koláž z próz Jana Čepa s motivy viny a odpuštění, vysíláme v sobotu 15. dubna v 16.30 .

Umývač výloh a arcibiskup . Neprodejný titul sdružení Cesta 121 vznikl na základě velké přednášky v Miláně pro tamní kněze a na základě rozhovorů arcibiskupa Miloslava Vlka s autorem - redaktorem pařížského nakladatelství Nouvelle Cité. V češtině vychází tento rozhovor poprvé. Obohacením české verze knihy je závěrečný obsáhlý rozhovor, v němž se Miloslav Vlk ohlíží za obdobím svého působení v pozici pražského arcibiskupa. Nad přínosem knihy se v souvislosti s nedávným úmrtím kardinála Vlka zamýšlíme v Knihovničce v neděli 16. dubna v 13.20 .

Konec jednoho velkého nepřátelství . "V Kristu Bůh usmířil svět se sebou. Nepočítá lidem jejich provinění a nám uložil zvěstovat toto smíření." (2Kor 5,19) Po celou dobu postní jsme zpytovali svědomí. Otevírali jsme Boží slovo a dívali se, jak toto Slovo vypráví o hříchu a hříšnících. Ježíš byl mrtev a zase žije. Brána vedoucí k Otci je zase otevřená! Více v cyklu Dotýkání světla v neděli 16. dubna od 20.30 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest