katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy z našeho svátečního vysíláníVysílání Radia Proglas v týdnu od 17. 4. do 23. 4. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 17. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v úterý 18. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače a přátele, ve čtvrtek 20. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 22. dubna v 10.00 mši svatou z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze za nenarozené děti, rodiče a lékaře, v neděli 23. dubna v 9.00 mši svatou z Duchovního centra v Brně – Lesné.

V tomto týdnu se každý den v 15.10 můžete se společenstvím ze Slavkovic připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství .

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí, ve středu a v neděli v 18.00 (slavný) a v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 22.30 (slavný)

Historik umění Prof. Jan Royt nás ve dvanácti pořadech seznámí s hlavními epochami dějin křesťanského výtvarného umění. Po raně křesťanském umění antiky představí období merovejské, karolinské a otonské ve středoevropském prostoru. Vzpomene také naše země v době románské, gotické, vrcholném středověku, renesanci, manýrismu, baroku, klasicismu i tvorbě 19. a 20. století. V prvním pořadu však začneme tím, co křesťanskému umění předcházelo. Od pravěku, přes Egypt a kultury Východu až k antice. V pondělí 17. dubna od 16.00 .

V rozhovoru s papežským kazatelem P. Ranierem Cantalamessou hledáme odpovědi na otázky jak se neustále modlit uprostřed všech starostí všedního dne. Kterak vychovávat děti, aby se mohli jednou s plnou zodpovědností rozhodnout pro Ježíše. A také se zastavíme u způsobů, jak čelit nástrahám a obtížím, které brání našemu spojení s Bohem. Jak žít evangelium v rodině uslyšíte v pondělí 17. dubna v 16.30 .

Posláním spolku Totem je vytvářet pozitivní a funkční mezilidské vztahy, jak v rámci rodiny, tak v širším kontextu občanské společnosti. Co si pod tím představit? Totem chce přispívat k vyšší míře zapojení seniorů do společenského života, rozvíjet jejich duševní a fyzické síly, podporovat sebedůvěru a zájem o další učení a také pomáhat dětem a jejich rodinám v řešení jejich obtížných životních situací. O tom všem bude řeč
v pořadu studia Hroznata s ředitelkou organizace Vlastimilou Faiferlíkovou v úterý 18. dubna od 20.15 .

I letos jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro informovat naše posluchače o dění na tomto bezesporu nejvýznamnějším festivalu u nás. V prvním ze tří pořadů bude naším hostem tiskový mluvčí festivalu Pavel Trojan . V pátek 21. dubna za pět minut pět .

Hospic svatého Lukáše v Ostravě si letos připomíná již 10 let od založení. Nejen o lůžkové části a mobilní ošetřovatelské službě, ale především o činnosti hospicové poradny uslyšíte v pořadu ostravského studia Hedvika. Ve čtvrtek 20. dubna od 20.15 .

Rozhovor s hercem Janem Horákem o jeho autorském představení František blázen. One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi – příběh o svatém showmanovi, projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo. Jan Horák podle vzoru jarmarečních vypravěčů hledá umělecké vyjádření zábavné pro současného diváka. V pořadu Mezi slovy v sobotu 22. dubna v 22.10 .

Hudba je jedním z nejkrásnějších Božích darů . Posláním vokálně instrumentálního souboru Collegium musicale bonum je přinášet lidem radost z poslechu hudby a že se mu to daří, o tom svědčí stále vzrůstající zájem o jeho koncerty. Hostem pořadu Křesťan a svět bude hudební skladatel, muzikolog a sbormistr Karol Frydrych . V neděli 23. dubna v 17.00 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest