katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Přehled pořadůVysílání Radia Proglas v týdnu od 24. 4. do 30. 4. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. dubna v 18.00 mši svatou z Radia Lumen, ve čtvrtek 27. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 30. dubna v 9.00 mši svatou z Hluboké nad Vltavou

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00 , a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V dubnovém magazínu Barvínku vám představíme CD Loutky v nemocnici, zjistíme, jak dopadla letošní křesťanská amatérská hokejová liga, navštívíme klášter v Želivě a nabídneme další novinky ze světa dětí. V úterý 25. dubna v 16.00 .

26. dubna si Hradec Králové připomíná 20 let od návštěvy papeže Jana Pavla II. , který přijel na pozvání svého přítele arcibiskupa Karla Otčenáška. Studio Vojtěch připravilo při této příležitosti s otcem biskupem Janem Vokálem pořad o této návštěvě. Právě on, tehdy ještě jako kněz ve Vatikánu, byl jedním z hlavních organizátorů této významné události. Naladíte v úterý 25. dubna v 20.15 .

Ohlédnutí za březnovou Mezinárodní konferencí Evropské unie seniorů a Sdružení křesťanských seniorů, která se konala 10. a 11. března 2017 v hotelu Krystal v Praze. V rozhovorech s účastníky se dovíme, jaká společná témata řeší senioři v nám nejbližších evropských zemích. Ve středu 26. dubna v 9.30 .

Vrozené srdeční vady jsou častou genetickou poruchou, která značně ovlivňuje kvalitu života. České zdravotnictví si naštěstí s těmito komplikacemi dokáže účinně poradit. Jsou však oblasti na světě, kde je výskyt podobných komplikací mnohonásobně vyšší a účinná pomoc neexistuje. Nadační fond Africké srdce si klade dva hlavní cíle. Efektivní pomoc ve vytipovaných lokalitách v kontinentální Africe. A studijní programy v České republice pro africké studenty medicíny. Uslyšíte ve čtvrtek 27. dubna od 20.15 .

Pavel Pěnkava vede oddělení sociální prevence v městské části Praha 1, tedy v historickém centru Prahy. Lidem, kteří se ocitnou v nouzi, pomáhá v jejich návratu do běžného života. Doprovází ty, kdo si nevědí rady při jednání s úřady a těm, kdo se ocitli bez střechy nad hlavou, zprostředkovává pobyt v azylových domech. Více nám o svojí práci poví v pořadu Živě z Prahy v pátek 28. dubna v 9.30 .

Ve druhé Oktávě věnované mezinárodnímu hudebnímu festivalu Pražské jaro, si představíme soubor Ensemble Inégal . Ten se ve velké míře specializuje na hudbu Jana Dismase Zelenky a právě dílo tohoto autora přednese v pondělí 15. května na tomto festivalu. Více se dozvíte v rozhovoru s vedoucím souboru Adamem Viktorou v pátek 28. dubna v 16.55 .

Se sochařem Otmarem Olivou si projdeme výstavu Příběh sochy, na které si můžete projít významné milníky a díla tohoto velehradského svérázného umělce. Více Mezi slovy v sobotu 29. dubna od 22.10 .

Válečné deníky 1939 -1945 Astrid Lindgrenové vyšly poprvé loni ve Švédsku a vzbudily zaslouženou pozornost. Nad niternými zápisky autorky Pipi Dlouhé punčochy a Dětí z Bullerbynu, které neotřelým způsobem reflektují zkušenost 2. světové války, se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská. V Knihovničce v neděli 30. dubna od 13.20 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest