katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 1. 5. do 7. 5. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 1. května v 18.00 mši svatou a žehnání staveniště nového kostela v Brně – Lesné, v úterý 2. května v 18.00 mši svatou z brněnského studia za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 4. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

Každý pátek (kromě prvního v měsíci) se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V pořadu brněnského studia, který souvisí s opětovným vyhlášením známé proglasové soutěže Poznejte světce, připomeneme osobnosti měsíce dubna. V pondělí 1. května od 20.15.

A dále v den svátku svatého Josefa Dělníka od 22.30 se v rámci Noční linky budeme zamýšlet nad rolí otců a tatínků v našich životech. Společně s hudební redaktorkou Klárou Beránkovou zavzpomínáme na své tatínky a pěstouny i na otce, kteří nás provázeli duchovně.

Nedávno proběhla tiskem zpráva o nebezpečné internetové hře Modrá Velryba. Redaktor Marek Chvátal natočil rozhovor na toto téma s Kamilem Kopeckým z portálu e-bezpečí. Budeme se ptát rodičů, jakou zkušenost s omezováním pobytu dětí na internetu mají. Představíme nová témata časopisu Duha a Rodinný život. Na závěr Kafemlýnku vylosuje Irena Kintrová výherce jarní Kafemlýnkové fotografické soutěže, v úterý 2. května v 9.30.

O nástroji zvaném "cink" a o staré hudbě, ve které se používal, bude mluvit hráč na tento nástroj Richard Šeda . V Oktávě 5. května za pět minut pět.

Jezuita P. František Kaluža přijal svěcení 23. července 1903 bezprostředně po ukončení studií ve Vidnavě. Působil mimo jiné také ve farnostech Lazy u Orlové a Těšín. Zemřel v pověsti svatosti dne 19. ledna 1941 v koncentračním táboře Dachau. O jeho životě hovoří v pořadu studia Hedvika historik Mons. Dr. Jan Larisch. Ze studia Hedvika vysíláme ve čtvrtek 4. května od 20.15.

U příležitosti 100. výročí zjevení ve Fatimě přiblížíme, co to vlastně jsou tato tzv. soukromá zjevení a jak se k nim církev staví. V prvé řadě bude řeč o veřejném zjevení, tedy Božím zjevení, které je určené všem lidem a obsahuje to, co je nutné pro spásu člověka a také soukromém, které už každému určené není a má mnoho podob. Bude nás zajímat, co spojuje jednotlivé vizionáře. Jaká místa si zpravidla Panna Maria vybírá a v jaké době. Podle čeho církev rozlišuje, zda jde o zjevení anebo o podvod. Více v Dotýkání světla s P. Jaroslavem Filkou od pátku 5. května v 20.15.

Současný opat želivského kláštera P. Jáchym Jaroslav Šimek působil několik roků jako duchovní pro české krajany v Austrálii. V poutavém vyprávění se s námi podělil o zkušenosti z pastorace v jiných krajích a v jiných podmínkách. V sobotu 6. května ve 22.10.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest