katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy na pořady tohoto týdneVysílání Radia Proglas v týdnu od 8. 5. do 14. 5. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 8. května v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v úterý 9. května v 18.00 mši svatou z brněnského studia za nemocné posluchače přátele Proglasu,ve čtvrtek 11. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 14. května v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a k májové pobožnosti .

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

Ve čtvrtém pořadu vzdělávacího cyklu Dějiny křesťanského výtvarného umění se prof. Jan Royt zaměří na umění předrománské . Velký význam v něm hrají benediktinské kláštery. V pondělí 8. května v 16.00 .

22. dubna probíhala v Brně na Kraví Hoře tradiční osvětová akce Den Země . Letošní ročník se zaměřil na téma ochrany půdy. Do akce se zapojilo více než 30 organizací, které nejen dětským návštěvníkům názorně představilo, proč je důležité půdu chránit a jak jí můžeme prospívat. Pořad Bez půdy to nepude naladíte v pondělí 8. května od 20.15 .

Máme za sebou jednu třetinu roku, oslavili jsme krásné velikonoční svátky, dnes si připomínáme konec války, ale o tom všem se dovíte i jinak. Pojďme si spolu povídat o tom, co krásného jsme v té třetině prožili. Co Vám udělalo radost, nebo komu vy jste radost přinesli? Na krásnou hodinku s vámi se těší Anna Macková v pondělí 8. května od 22.30 .

Modlitby rodičů za děti mohou mít mnoho podob, někdy jsou to díky, jindy úpěnlivé prosby. V Anglii vzniklo v roce 1994 hnutí, které sdružuje maminky a vede je k odevzdání sebe i dětí do Božích rukou v modlitbě. V Kafemlýnku už jsme o skupinkách matek nebo otců modlících se za děti mluvili. Teď nás bude zajímat, co je nového, jak bude vypadat konference, kde se modlící skupiny setkají a v neposlední řadě, jak se k tomuhle dobrému úmyslu připojit. V úterý 9. května v 9.30 .

V charitním domově Školských sester v Praze probíhá jednou měsíčně setkávání seniorů. Je příležitostí být spolu, sdílet se, probírat zajímavá témata. Součástí jsou i katecheze, promítání, diskuse nebo duchovní doprovázení. Jak konkrétně setkávání probíhají, se dozvíte v naší reportáži. Ale celý pořad Vítejte senioři! bude samozřejmě bohatší. Jak? To se dozvíte, když si ho celý poslechnete. Ve středu 10. května v 9.30 .

La Salette, Lurdy a Fatima . Povíme si, co se na těchto známých a církví uznaných místech zjevení Panny Marie odehrálo. Co mají tato místa společného a co je naopak odlišuje. Zmíníme se též, jaká tato místa nabízí poselství a zda skrývají ještě nějaká tajemství. V pátek 12. května od 20.15 .

Kristýna se už více než tři roky téměř bez přestávky stará o svého bratra, který měl autonehodu. Také díky její péči je na tom nyní lépe, než kdokoliv čekal. Mladou Kristýnu ale nesobecká péče stála mnoho - plány do budoucna, manželství, osobní život, i zdraví. Kam až člověk může nechat zajít svou snahu pomoct blízkému člověku? A jak Kristýna vyřeší dilema mezi touhou zase začít svůj vlastní život a pocitem zodpovědnosti za osud svého bratra? Pořad připravila redaktorka Alžběta Havlová. Uslyšíte v sobotu 13. května od 22.10 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest