katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio Proglas - tipy na pořadyVysílání Radia Proglas v týdnu od 15. 5. do 21. 5. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 16. května v 18.00 mši svatou z brněnského studia za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 18. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 21. května v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a k májové pobožnosti.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

Odkaz JUDr. Františka Noska pro dnešní dobu a v životě Sekulárního řádu sv. Františka z Assisi přibližují Dr. František Reichel a Ing. Miloslav Müller, také františkánští terciáři. V pondělí 15. května v 16.30 .

V chráněné krajinné oblasti Třeboňsko u řeky Lužnice uprostřed lesů a rybníků navštívíme rekreační areál „Chatky na jihu“ . Přijíždějí tam převážně lidé z farností všech církví Čech a Moravy - rodiny na dovolenou, děti na tábor, společenství mladých, studenti nebo senioři. Uslyšíte v pondělí 15. května od 20.15 .

Radka Rubešová , autorka knížky "Výchova prožitkem" vystudovala pedagogiku výtvarné výchovy, speciální pedagogiku a arteterapii. Zabývá se prožitkovou výtvarnou výchovou, kde nejde o výsledek, ale proces tvorby a experimentování. Z jejích aktivit s dětmi vznikly knihy o tvoření pro rodiče s dětmi i pro pedagogy MŠ. S Irenou Kintrovou budou debatovat o výuce výtvarné výchovy i tvoření s malými dětmi. V úterý 16. května v 9.30 .

Jarabáci je pražská tříčlenná skupina, která hraje ve složení dvě violoncella, trubka a další nástroje. Jako čtvrtý „hráč“ se na koncertech objevuje také dvorní textař kapely David Konopáč, který mezi písněmi recituje svou poezii. Ve čtvrtek 18. května v 19.15 zahrají živě u nás ve studiu.

Každoročně si o 7. neděli velikonoční připomínáme Světový den sdělovacích prostředků. U této příležitosti si redaktor Antonín Žolnerčík pozval k mikrofonu pracovníka Televize Noe - Ondřeje Lehovce . Uslyšíte opět ve čtvrtek 18. května od 20.15 .

S pozvánkou na letošní ročník Brněnského varhanního festivalu přijde do Oktávy varhanice a organizátorka koncertů Hana Bartošová. V pátek 19. května v 16.55 .

V pořadu Slyšte, lidé! se budeme věnovat skupině Poutníci , která zvláště na přelomu 80. a 90. let patřil k nejzajímavějším zástupcům domácí country hudby, bluegrassu a folku. Vedle písní z tohoto období, které jsou spojeny se jménem Roberta Křesťana, si pustíme i některé novější nahrávky kapely, která funguje už více než 45 let. V sobotu 20. května v 19.15 .

Cyrilometodějská teologická fakulta zahájila velký výzkumný projekt rozhovorů s nemocnými. Bude takto zkoumat široké spektrum nemocí. Aktuálně dokončuje sérii rozhovorů s lidmi nevyléčitelně nemocnými. Odpovídali na otázky dotýkající se jejich vědomí blízké smrti, představ o konci života anebo role víry
v Boha při umírání
. V pořadu přineseme ukázky z některých rozhovorů a s naším hostem budeme přemýšlet nad tím, co nám může takový výzkum přinést dobrého. V sobotu 20. května od 22.10 .  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest