katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio pro vlídný domovVysílání Radia Proglas v týdnu od 5. 6. do 11. 6. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby :

v úterý 6. června v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 8. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 11. června v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a k májové pobožnosti.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

O kritizování a uskutečňování. Komentář týdne k svatodušním svátkům připravil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner . Zamýšlí se nad moudrostí kritiky a rozvojem aktivit českých křesťanů. Vysíláme v pondělí 5. června v 10.00 hodin .

V osmé části vzdělávacího cyklu Dějiny křesťanského výtvarného umění nám historik umění prof. Jan Royt představí zrod renesančího uměleckého proudu v zaalpských zemích . Uslyšíte v pondělí 5. června v 16.00 .

Když se rodiče těší na miminko, nedovedou si představit, že by se mohlo něco pokazit. Přesto se stane, že jejich dítě se narodí s nějakou nevýhodou, postižením. V Kafemlýnku budeme mluvit o akutních možnostech pomoci rodinám s dětmi , takzvané rané péči. V úterý 6. června v 9.30 .

Podíváme se na poutní místo na blatnické hoře ke sv. Antonínku a povíme si o jeho historii, současnosti a budoucnosti. Po staletí sem putuje veliké množství lidí. Přesto si toto místo zachovalo klidný až meditativní ráz. Už desetiletí o sv. Antonínka pečuje mnoho dobrovolníků. Tuto tradici inicioval známý kněz Antonín Šuránek, který zemřel v pověsti svatosti. Více v úterý 6. června ve 20.15 .

V předvečer přepadení a vyhlazení Lidic nacisty, si připomeneme nejen smutný osud této obce, ale především si přiblížíme Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice 2017 . Letos se koná jubilejní 45. ročník a jméno Lidic a České republiky se tak díky této výstavě udržuje v povědomí lidí na celém světě. Ve čtvrtek 8. června ve 20.15 .

Přiblížíme si méně známá místa, kde se měla zjevit Panna Maria. V Il Bouchard se už k některým církev vyjádřila a uznala je. Francouzi věří, že toto zjevení mělo i politický dopad. Díky varování před zlem komunistické diktatury totiž ve Francii nezvítězila komunistická strana. Ve rwandském Kibehu vedla zjevení k posílení víry místních křesťanů. Díky tomu byli mnozí "připraveni" na zlo místní genocidy z 90. letech 20. století. Melleray Grotto je poutní místo v Irsku. Panna Maria se zde měla zjevovat pouze týden. Vyzývala k pokoji, míru a nápravě. Lidé tam prý dodnes občas vídají některé světce. V Dotýkání světla v pátek 9. června od 20.15 .

Jiří Franek je laskavý saniťák, protože svoji službu nemocným nebere jako povinnost, ale jako výsadu. Jeho životním vzorem je svatý páter Pio z Pietrelciny, italský kněz a světec, který byl známý zejména pro svá stigmata. Je mu taktéž přisuzováno mnoho zázraků. Uslyšíte v neděli 11. června v 17.00 .
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest