katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Rádio pro celou rodinuVysílání Radia Proglas v týdnu od 12. 6. do 18. 6. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 13. června v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 15. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. června v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

Během festivalu Meeting Brno se ve čtvrtek 25. května 2017 konala v prostorách Právnické fakulty MU debata iniciativy Společný hlas. Hlavním tématem byl mezináboženský dialog tří brahámovských" náboženství - judaismu, křesťanství a islámu v České republice. Právě zástupci těchto náboženství byli hlavní hosté jednolitých diskuzních panelů. Rozhovor s profesorem Tomášem Halíkem, který je členem této iniciativy pro vás připravila redaktorka Kateřina Hrušková. V pondělí 12. června od 20.15.

Ve středu 14. června v 9.30 zavítáme do Farní charity v Praze na Žižkově, kde působí Polední ateliér. Společenství seniorek, které různými technikami vyrábějí různé dárkové předměty, které pak prodávají. Peníze, které svou prací vydělaly, věnovaly na pomoc potřebným: mládeži opouštějící dětské domovy, mužům bez domova na Praze 3 nebo handicapovaným dětem. Ovšem náplň pořadu bude ještě bohatší. Navštívíme i atelier Babylonie, který pořádá kurzy malování nejen pro seniory. Rozhodně si pořad Vítejte, senioři nenechte ujít!

U příležitosti Slavnosti Těla a Krve Páně navštívil redaktor Antonín Žolnerčík farnost Božího Těla v Jablunkově. K mikrofonu si pozval duchovního správce farnosti P. Janusze Kiwaka. Naladíte ve čtvrtek 15. června od 20.15.

Dramaturgové Filharmonie Brno nás v rámci týdeníku Oktáva seznámí s plány Filharmonie Brno na nadcházející koncertní sezonu, ale nejen na ni. V pátek 16. června v 16.55.

"Evropský den židovské kultury" nám připomíná historii židovského národa, jeho náboženství a kultury. V ČR bude v září opět otevřeno mnoho synagog, hřbitovů a dalších památek s doprovodnými programy. V pátek 16. června v 9.30.

Pozvánku na finále festivalu Porty 2017, které letos proběhne v Řevnicích u Prahy ve dnech 23. – 25. června. Mezi hosty letos budou František Nedvěd, duo Light & Love, Quanti Minoris, Radek Tomášek, Tomáš Klus, Poutníci, Malina Brothers, Petr Bende nebo Věra Martinová. Na festival vás pozve Jiří Vondráček v pátek 16. června v 19.15.

Bojovník ve Vatikánu. Papež František a jeho odvážná cesta. Autor této knihy, je německý novinář a dlouholetý vatikánský korespondent, není historik. Jeho záměrem nebylo napsat podrobný životopis nynějšího papeže Františka, ale šlo mu především o vylíčení atmosféry, která zavládla ve Vatikánu a v církvi vůbec v prvních dvou letech po jeho nastoupení na Svatý stolec. Jde o líčení a svědectví očitého svědka, který je papeži neustále nablízku, o jeho dojmy a někdy i velmi subjektivní vývody, které však v kombinaci s precizní prací investigativního žurnalisty jsou mnohdy až provokativní. Andreas Englisch neopomíjí ani svoje osobní svědectví o obrácení k Bohu, což jeho knize přidává další zajímavý rozměr. V Knihovničce v neděli 18. června od 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest